tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

czwartek, 12 kwietnia 2012

Tanie Super Bilety w Express i Express InterCity


Od 11 kwietnia 2012 przez internet można kupić bilety na Express (Ex) i Express InterCity (EIC) już od 29 zł. Cena biletu na pociąg w ofercie Super Bilet obejmuje opłatę za przejazd i miejscówkę.

Super Biletów jest ograniczona ilość i można je kupić poprzez system sprzedaży e-IC na www.intercity.pl
Ceny biletów to najpierw 29 zł, a po wyczerpaniu puli rosną po kolei do 39 zł, 59 zł i 79 zł.

Bilety kolejowe promocja

Ile oszczędzimy?
Z Warszawy do Krakowa w pociągu EIC w II klasie zapłacilibyśmy 123 zł za normalny bilet. Super Bilet kosztuje 29 zł, czyli prawie sto złotych mniej. PKP Intercity podkreśla, że daje gwarancję braku jakichkolwiek ukrytych opłat. Promocja przypomina taryfy w liniach lotniczych, gdzie zaplanowanie wylotu z wyprzedzeniem może dać niższe opłaty za lot.

W przedsprzedaży bilet kupimy najwcześniej na 30 dni przed podróżą i najpóźniej na 3 dni przed wyjazdem. Super Bilet jest imienny i musimy pokazać do niego dokument tożsamości wybrany podczas rezerwacji w systemie e-IC.

PKP Intercity wprowadziło też promocje na pociągi do Trójmiasta (Neptun, Norwid, Kaszub) - bilety są tańsze o nawet prawie połowę ceny. Ponieważ na tych trasach są remonty, przewoźnik zmienił klasyfikację składów z Express i Express InterCity na Twoje Linie Kolejowe (TLK). Mimo iż ceny są niższe, pociągi składane są nadal z wagonów najwyższej klasy. Obowiązuje rezerwacja, ale koszt miejscówki spadł do 5 zł.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Próbowałem: EIC, Kraków -> Warszawa, 17.04., II klasa - cena 123zł :D i gdzie ten Super Bilet?;)

Praktyczny Przewodnik Info-rmacje pisze...

Najwyraźniej dla Ciebie nie starczyło...

Anonimowy pisze...

Z Wrocka do Gdańska nie ma takiej opcji? dlaczego?, probowałem i nic, żadnych ulg... wszystko to pic na wodę, tak sie napycha ludzi w butelkę

Praktyczny Przewodnik Info-rmacje pisze...

Tak to bywa z promocjami. Czasem się nie zdąży. A co do tej konkretnej trasy Wrocław-Gdańsk to nie wiem, bo nie jeżdżę. W komunikacie napisane było wyraźnie, że promocja jest na Express i ExpressIntercity. I że jest ograniczona pula biletów.

Co do pociągów do Trójmiasta i zmiany ich klasyfikacji na TLK to wyliczenia są jeszcze inne.

Pewnie można zamiast jechać pociągiem popatrzeć też na krajowe połączenia samolotem - EuroLotu i OTL Express.

Świetnie, że nam się rynek podróży krajowych zmienia i powinno być coraz taniej :)