wakacje >> tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

poniedziałek, 7 maja 2012

Przewodnik: Andaluzja [Bezdroża]


Andaluzja – tam, gdzie Europa spotyka się z Afryką.

Hiszpania to jeden z najczęściej odwiedzanych krajów Europy. Nie jest to jednak zaskakująca sytuacja zważywszy na bogatą historię tego kraju, której odbicie znajdziemy w prehistorycznych malowidłach tutejszych jaskiń, ruinach zamków, rzymskich budowli czy w gotyckich kościołach. Hiszpania to zróżnicowany kraj, którego północ przynosi na myśl zieloną Irlandię, a południe pełne jest marokańskich krajobrazów oraz budowli. Dzięki dużej ilości tanich lotów do Barcelony czy Madrytu to właśnie północna część Hiszpanii jest najczęściej odwiedzana przez podróżników. Podczas tegorocznych wakacji proponuję zaglądnąć na południe kraju, gdzie wakacyjna pogoda panuje od kwietnia do października.

Andaluzja


Andaluzja, południowy region Hiszpanii, kusi turystów pewną pogodą, przepięknymi widokami, piaszczystymi plażami oraz dużą ilością przepięknych zabytków. Sewilla, artystyczna, kulturalna i finansowa stolica Hiszpanii, jest czwartym, co do wielkości miastem kraju. Można tu zobaczyć ogromną Katedrę z bogato zdobionymi wnętrzami oraz przepięknym ołtarzem głównym. Warto także zobaczyć Alkazar, czyli pałac królewski oraz Złotą Wieżę. W Maladze warto spróbować przepysznych słodkich win, odkryć tajemnice tutejszych białych miast oraz podziwiać widoki na Costa del Sol. Huelva zachwyci nas natomiast czerwoną rzeką oraz marsjańskim krajobrazem kopalni.

Andaluzja zawdzięcza swoją wyjątkowość przede wszystkim położeniu geograficznemu. Region ten znajduje się między Europą a Afryką, mieszając krajobrazy oraz historię Starego Kontynentu ze Śladami Czarnej Ziemi. Jedno jest pewne: każdy podróżnik znajdzie tutaj coś dla siebie!

Nie macie jeszcze planów na wakacje? Zapraszamy do Andaluzji! W organizacji wyjazdu z pewnością przyda się przewodnik po regionie. Dziś przedstawiamy Przewodnik Andaluzja. Sewilla, Granada i Kordowa. Kraina flamenco wydawnictwa Bezdroża, który podpowiada gdzie pojechać, jakie zabytki zobaczyć, co należy zjeść, a także co kupić, by przywieźć oryginalną pamiątkę z wakacji.

Andaluzja Przewodnik

Przewodnik Andaluzja.

Sewilla, Granada i Kordowa. Kraina Flamenco


Autorzy: Patryk Chwastek, Barbara Tworek
Wydawca: Wydawnictwo Bezdroża
Data wydania: 2011/04
Liczba stron: 264

Zobacz i zamów ten przewodnik >>


Byliście w Andaluzji? Pochwalcie się swoimi zdjęciami i relacjami - najciekawsze materiały nagradzamy!

Brak komentarzy: