tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

piątek, 17 sierpnia 2012

Dywan kwiatowy [Grand Place, Bruksela 2012]


Dywan kwiatowy na Grand Palace w Brukseli składa hołd sztuce afrykańskiej. Wykonany został z 600 000 begonii przez wolontariuszy. Zdjęcia otrzymaliśmy od naszej znajomej, Virginie z Belgii.

Gotyckie budynki wokół placu uzyskały wspaniałą otoczkę w tym tygodniu. Stworzony kwiatowy dywan jest hołdem dla afrykańskiej sztuki tkackiej. Powierzchnia dzieła ma 1.800 metrów kwadratowych i prawdopodobnie przyciągnie ponad sto tysięcy widzów.

Na Grand Place możemy oglądać takie kompozycje co dwa lata, począwszy od 1971 roku, kiedy architekt krajobrazu E. Stautemans stworzył pierwsze tego rodzaju dzieło sztuki. Dywany są tworzone z begonii rosnących w tutejszym regionie Ghent. Są starannie dobierane pod względem jakości, trwałości kolorów i wyrazistości. Dywan jest projektowany zdecydowanie wcześniej. Do przedsięwzięcia rekrutuje się zdolnych ogrodników, a na końcu tworzy elementy z kwiatów na placu i składa w całość. Tematyka dywanów jest różna - od wydarzeń historycznych po odzworowanie wyglądu miasta. Wzory mogą być zgłaszane przez organizacje ogrodnicze.

Grand Palace jest jedną z największych atrakcji turystycznych Belgii. Został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przy placu znajdują się między innymi ratusz i dom królewski Maison du Roi.

Dywan powstał 14 sierpnia, a oglądać go można codziennie do 19 sierpnia 2012 (czyli do niedzieli).

  • 15-18 sierpnia: od 9:00 do 23:00
  • 19 sierpnia krócej: od 9:00 do 18:00


Bruksela Kwiaty 2012

Bruksela pełna kwiatów

Kwiaty Bruksela 2012

Bruksela Kwiaty

Bruksela Grand Place 2012

Bruksela Kwiaty Zdjęcia

Foto Bruksela 2012

Bruksela Dywan kwiatowy


Podobne imprezy mają miejsce w innych miastach. W Holandii warto zobaczyć jedną z parad kwiatowych w Leersum >>

Brak komentarzy: