tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

piątek, 5 października 2012

Imprezy podróżnicze w październiku 2012 - cz. 1


Przegląd wydarzeń interesujących dla tych, którzy lubią podróżować. Oto imprezy podróżnicze w pierwszej połowie października wybrane z wystaw, akcji, slajdowisk i spotkań dodanych w portalu YouGO!

6-14 października
Festiwal Baloniarski Albuquerque International Balloon Fiesta 2012 w USA swoją historią sięga roku 1972, kiedy to w powietrze wzbiło się zaledwie trzynaście balonów. Z roku na rok ta liczba wzrastała, aż obecnie ilość balonów, jaka bierze udział w pokazie to aż siedemset, uchodząc za jedną z największych imprez plenerowych w Stanach Zjednoczonych.

4-7 października
„Fish Aj" to kilka dni, w ciągu których u podnóży Babiej Góry zgromadzą się ludzie zajmujący się sztuką, fotografią i filmem a zwłaszcza środowisko silnie uprawiające sporty ekstremalne (narciarze, snowboardziści, kajakarze górscy, rowerzyści, paralotniarze i inni).

5-6 października
III Festiwal Kultur Świata im. Tony'ego Halika 2012 w Obornickim Ośrodku Kultury (Oborniki Śląskie). Festiwal Kultur Świata daje możliwość zaprezentowania się i podzieleniu się swoimi zdjęciami z wypraw każdemu podróżnikowi po uprzednim wysłaniu opisu swojej podróży.

5-7 października
Wydarzenie Sandcastle Days (Dni Zamków z Piasku) w tym roku obchodzi swoje 25. urodziny, i jak co roku plaża przy Clayton’s Beach Bar & Grill (Wyspa South Padre, Teksas) zgromadzi tłumy amatorów i profesjonalistów w tworzeniu rzeźb z piasku.

5-6 października
Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” zaprasza wszystkich na XIII Międzynarodowy Festiwal „Najstarsze pieśni Europy”. Festiwalowi muzycznemu w Lublinie towarzyszy nauka tradycyjnych tańców z różnych regionów Europy podczas Nocy Tańca, a także wystawy, dyskusje i wykłady.

6-7 października
Noc Muzeów w Wiedniu 2012, ale także w innych austriackich miastach i regionach, takich jak: Burgenland, Karyntia, Niederösterreich, Oberösterreich, Salzburg, Steiermark, Tyrol, Vorarlberg.6 października
Wyścig kaczek Tübingen 2012 odbywa się już po raz czternasty w południowo-zachodnich Niemczech nad rzeką, a właściwie - na rzece Neckar. Wszystkie kaczki są zrzucane z przyczepy przy moście Avenue Bridge. Po 45 minutach zwycięska kaczka zostanie wyłowiona i zostaną wręczone nagrody.

7 października
O godz. 10:30 w niedzielę na Wzgórzu Lasoty w krakowskim Podgórzu rozpoczną się VI Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim - „Bieg Trzech Kopców".

7 października
Maraton w Budapeszcie - 27. Spar Budapest International Maraton 2012. Brama startowa dla wszystkich biegów, z wyjątkiem dystansu 30 km, ustawiona będzie na Placu Bohaterów (Hősök tere), ok.1000 m od Centrum Zawodów. Brama startowa dla uczestników biegu na 30 km będzie ustawiona na 12 km przy Moście Łańcuchowym.

7 października
XVIII Jesienne Targi Sztuki Ludowej 2012 w Muzeum Wsi Opolskiej idealna okazja, by nie tylko zwiedzić muzeum jesienną porą i zakupić zapasy miodu na zimę ale także przenieść się nieco w czasie.

7 października
Hołubiec to energiczny krok-skok, wyrażający entuzjazm i radość. Możesz go zatańczyć podczas akcji Wytnij Hołubca 2012 na krakowskim Rynku Głównym oraz prawdopodobnie w innych miastach. Celem tej akcji jest pokazanie młodym ludziom, że kultura tradycyjna jest naszym bezcennym bogactwem, nieskończenie różnorodnym, niezwykle interesującym, dziś już archaicznym - ale dzięki temu magicznym i rozkosznie tajemniczym.

Gdzie w weekend 5-7 października będziesz Ty? Daj znać!

Brak komentarzy: