środa, 24 kwietnia 2013

Weekend majowy 2013 w Polsce


Większość z nas spędzi długi weekend majowy 2013 w Polsce. Bez wątpienia będzie już ciepło i pogoda będzie sprzyjać spacerom po naszych okolicach. Podpowiadamy, gdzie znaleźć coś dla siebie i jakie imprezy turystyczne będą najdonośniejsze.

Oto nasze propozycje imprez. Czekamy też na Twoje pomysły!

Krosno - Zawody Balonowe


Krosno Balony

Ci, którzy zostają w kraju i chcą przeżyć niecodzienne atrakcje, mogą udać się do Krosna. Tam od 1 do 4 maja XIV Górskie Zawody Balonowe o Puchar Redaktora Naczelnego ML "Skrzydlata Polska".

Widok kolorowych balonów na błękitnym niebie jest już wpisany w tradycję miasta. Weekend majowy nie mógłby się w Krośnie bez niego wydarzyć. Oprócz podziwiania balonów, będą też zabawy dla najmłodszych oraz wystawa maszyn latających.


Bieg Tropami Śląskich Dinozaurów w Lisowicach


Dinozaury Śląsk

1 maja odbędzie się druga edycja Ogólnopolskiego Biegu Tropami Śląskich Dinozaurów. Trasa licząca 10 kilometrów będzie poprowadzona przez okolice wykopalisk paleontologicznych. W 2006 roku naukowcy z PAN i UW dokonali sensacyjnych odkryć, m.in. kości pierwszego dinozaura drapieżnego.


Dzień Flagi RP w Warszawie


Święto Flagi Polskiej

Niestandardowy sposób na uczczenie 2 maja, czyli Dnia Flagi RP to wernisaż wystawy "Biało-czerwona na morzach i oceanach". Wystawa plenerowa przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie będzie ogólnodostępna do 16 czerwca 2013 roku. Potem odwiedzi kilka miast Polski. Wystawa ukaże dokonania Polaków pod biało-czerwoną banderą sportową. Zdjęcia ukażą niezwykłe historie poskramiania żywiołów wody i wiatru przez bohaterów wystawy, które łączy symbolicznie flaga Polski.


Majowa Jutrzenka – Lekcja Śpiewania z Loch Camelot


Kraków 3 maja

W Święto Konstytucji w Krakowie 3 maja 2013 o godzinie 17.00 artyści Kabaretu Loch Camelot zaproszą na Majową Jutrzenkę. Będzie to już 48. lekcja śpiewania dla mieszkańców Krakowa i turystów, którz przybędą na Mały Rynek. Pieśni związane będą głównie ze Świętem Konstytucji 3 Maja, ale repertuar będzie obejmował też inne patriotyczne piosenki.
Oprócz śpiewania, będą też: wystawa na Plantach, msza na Wawelu, festyn Męstwo polskiego oręża na Błoniach i pokaz musztry paradnej w Rynku Głównym.

Co polecasz na długi weekend majowy 2013? Gdzie warto być? Co warto przeżyć?
Napisz!Brak komentarzy: