tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

środa, 24 kwietnia 2013

Zatoka Wraku [Zakynthos]Jedno z najpiękniejszych miejsc wyspy Zakynthos (Zakintos), które urzeka wspaniałą plażą pośród skał i krystalicznie czystym morzem.

Zakintos Zatoka Wraku

Plaża nazwę wywodzi od utknięcia tutaj w latach 80. statku. Pierwsza z wersji pojawienia się go tutaj mówi, że frachtowiec grecki był śledzony (podejrzenie przemytu) przez statek marynarki wojennej na Morzu Jońskim i wskutek pościgu rozbił się na tej plaży. Odrębna wersja wskazuje na awarię statku i jego dodryfowanie do zatoki. Obie wersje zgodnie twierdzą, że na statku królowały „wino, tytoń i kobiety”.

Jeśli znajdziecie gdzieś zdjęcia Zakynthos to z pewnością jako pierwsze wyskoczy Wam właśnie foto z Zatoką Wraku. Na plażę można dostać się łodzią - rejsy są oferowane praktycznie w każdym porcie wyspy. Plażę można oglądać z pokładu statku lub z punktu widokowego na wierzchołku góry. Lepiej nie wchodzić na szczyt w popularnych godzinach, bowiem tworzą się kolejki - w punkcie widokowym panoramę zatoki mogą oglądać jedynie cztery osoby naraz. Do plaży nie można zejść od strony lądu. Trzeba dostać się tam z użyciem tak zwanej wodnej taksówki.

Zakynthos Zatoka Wraku

Zatoka Wraku Plaża

Zakintos Rejsy Zatoka Wraku

Zatoka Wraku punkt widokowy


Mapa Zatoka Wraku


Zatoka Wraku znajduje się w północno-zachodniej części wyspy Zakintos.Masz zdjęcia z Zakynthos? Pochwal się!
Dopiero wybierasz się na tą grecką wyspę? Zadaj pytanie w komentarzu!

Brak komentarzy: