tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

wtorek, 27 sierpnia 2013

Jak pokonać lęk przed lataniem? [książka Allena Carra]


Paru moich znajomych wciąż przed wejściem na pokład samolotu potrzebuje odpowiednio się przygotować, aby uśmierzyć strach przed podniebną podróżą. Zapewne sami też widzieliście, jak niektórzy jeszcze na lotnisku raczą się alkoholem, opowiadają katastroficzne dowcipy lub szaleją na pokładzie, aby tylko nie zwracać uwagi na to, że są w powietrzu. Po co jednak oszukiwać swoją świadomość, skoro możemy raz na zawsze pozbyć się kłopotliwego "bagażu"? W moje ręce trafiła książka Allena Carra "Prosta metoda jak pozbyć się lęku przed lataniem" (Betters), z której dowiemy się jak wsiadać do samolotu bez obaw, że stanie się nam coś złego.


Allen Carr sprzedał do tej pory już ponad 14 milionów swoich poradników dotyczących najbardziej frapujących nas spraw. Jego międzynarodowa kariera rozpoczęła się od książki Easyway to stop smoking (Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie). Po tym niebywałym sukcesie przyszła kolej na inne lęki, z którymi warto sobie poradzić. Dziś pochylam się nad publikacją o rozprawianiu się właśnie ze strachem przed lotami.

Na łamach tej szybko dającej się przeczytać książki (co nie znaczy, że małej objętościowo) znajdziemy logiczny i przyjazny czytelnikowi tok myśli, dzięki którym najpierw konfrontujemy się z naszymi uprzedzeniami względem lotnictwa, poznajemy tajniki procesu startów, lotów i lądowań samolotów, a także dostajemy proste zalecenia przed najbliższą podróżą.

W obecnych czasach prawdopodobnie każda i każdy z nas już musiał lub będzie musiał odbyć podróż samolotem - czy tego chce, czy nie. A zatem wszyscy będziemy konfrontować się ze stresem związanym z zamknięciem się w latającej tubie ze skrzydłami. Zamiast stresować się niepotrzebnie przed pierwszym lotem, warto wydać parę złotych i oswoić się z sytuacją jeszcze nim zameldujemy się w porcie lotniczym. Pamiętam dokładnie swój pierwszy lot, kiedy zupełnie nie wiedziałem jak zarezerwować tani bilet lotniczy, jak wyglądają lotniskowe procedury, odprawa, wsiadanie do samolotu i sama podróż. Na szczęście przelot odbywał się nowoczesną maszyną, skonsultowałem się z bardziej doświadczonymi podróżnymi i stwierdziłem, że uwierzę badaniom mówiącym o tym, że latanie to najbezpieczniejsza forma transportu. Przyznaję, że miałem pewną obawę przed wejściem na pokład maszyny a la Tupolew z silnikami z tyłu kadłuba. Szybko jednak zdałem sobie sprawę, że nie jest to ani lot wojskowy ani prywatny odrzutowiec, zatem powinienem być spokojny o przebieg lotu. Od tamtej pory zawsze biję się o miejsce przy oknie (żeby podziwiać panoramy z wysokości), zabiegam o miejsce przy drzwiach ewakuacyjnych (żeby móc rozprostować swoje nogi) oraz źle się czuję, gdy aktualnie nie mam poczynionej jakiejś rezerwacji na następną podróż samolotem.

Masz inaczej? Skorzystaj z "Prostej metody jak pozbyć się lęku przed lataniem", aby radość latania stała się też Twoim udziałem.

Co ważne, autor rozwiązuje problemy (strach), a nie symptomy (drżące ręce). Spróbuj - nic nie ryzykujesz!


Gdzie kupić książkę?


Zobacz więcej na stronie allen-carr.pl. Książkę można też kupić w księgarniach internetowych oraz stacjonarnych, m.in. Empiku czy Matras. Kosztuje 29,90 zł.


Konkurs!


Jeżeli chcesz otrzymać od nas tę książkę, po prostu napisz do nas i przekonaj nas.
Dlaczego potrzebujesz tego poradnika?
Czekamy pod kontakt@yougo.pl (napisz też od razu swój adres)

Najciekawsze wypowiedzi opublikujemy na naszym profilu na Facebooku >>

KONKURS ZAKOŃCZONY!!!


2 komentarze:

Nika pisze...

Jezeli jest to ksiazka rownie skuteczna jak ta, ktora pomogla mi rzucic palenie przed laty (od reki), to polecam serdecznie. Alen Carr zmienil moje zycie swoim podejsciem do nalogu i nigdy nie przestane zalowac, ze nie znalam tej pozycji lata wczesniej :)
Pozdrawiam Nika

Kinga Balter pisze...

Trzymamy kciuki za konkursowiczów! :-)