tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

czwartek, 14 listopada 2013

Turystyka przyjazdowa


Na czym polega turystyka przyjazdowa? Kim są podróżnicy, którzy przyjeżdżają lub przylatują do Polski? Jak wygląda zestaw atrakcji turystycznych w naszym kraju, który podoba się obcokrajowcom? Odpowiem na te pytania na podstawie rozmowy z przedstawicielem lokalnego touroperatora.

Tomasz Zioło jest właścicielem biura podróży Cracovia Travel. Wbrew nazwie obsługuje nie tylko osoby, które przybywają do Krakowa, ale oferuje także wycieczki po całej Polsce, ciekawych miejscach w standardowej ofercie, a także objazdy niecodzienne. Tomasz pracował w kraju i za granicą w różnych firmach branży turystycznej, w tym w Wielkiej Brytanii w biurze turystyki przyjazdowej. - Po doświadczeniach z różnymi rynkami i na różnych stanowiskach, zdecydowałem się założyć własne biuro, gdzie w pełni mogę realizować własne koncepcje turystyki przyjazdowej - mówi.

Klienci biura turystyki przyjazdowej
Kim są? Zarówno indywidualni, jak i grupowi. Przyjeżdżają w celach rekreacyjnych lub biznesowych. Wśród typowych usług, które rezerwują, są pielgrzymki, zwiedzanie objazdowe Polski i okolicznych państw, a także krótkie wizyty weekendowe. Popularne są duże miasta i ich atrakcje turystyczne - przodują Kraków (w tym Wieliczka, góry, Oświęcim i Częstochowa), Warszawa, Poznań, Gdańsk i Wrocław.

Kto przyjeżdża?
Z badań za 2012 rok wynika, że najczęściej gościmy turystów z Niemiec, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Litwy oraz Wielkiej Brytanii. Na ulicach polskich miast słychać jednak także głosy reprezentantów innych narodowości.

Pracujesz w tej branży? Chcesz opowiedzieć swoją historię? Skontaktuj się ze mną.

Brak komentarzy: