tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

wtorek, 31 grudnia 2013

Długi weekend styczniowy 2014 [pomysły]


Sprawdź, jak można spędzić pierwszy długi weekend 2014 roku.

Weekend styczeń 2014

Jak wziąć dni wolne w styczniu 2014, aby mieć długi weekend styczniowy?

W tym roku w styczniu możemy mieć całkiem dużo dni wolnych - zwłaszcza jeśli jesteśmy uczniami i mamy ferie ;) Ale dla pracujących zostaje wolne 6 stycznia, czyli w Święto Trzech Króli.

Wariant maksimum: od świąt w grudniu 2013 do 12 stycznia 2014
Wariant minimum: od 4 do 6 stycznia 2014

ZOBACZ TEŻ >> FERIE ZIMOWE 2014


Wakacje zimą


Jeśli chcesz uciec od zimna, pewnie na długą podróż w ciepłe zakątki na południowej półkuli będzie już trochę za późno. Szkoda, bo przez Brazylię przetacza się fala upałów, których dawno nie widziano i nie czuto. Podróż do Azji Południowej też ma swój urok, ale warto ją zaplanować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Bliżej Polski są na przykład Wyspy Kanaryjskie, które teraz notują temperatury około 20 stopni Celsjusza. To całkiem przyjemnie, gdy w naszym kraju rtęć jest pod kreską z cyfrą 0. Niektórzy mówią, że Kanary to jedna wielka nuda. Dla mnie to wielka plaża, góry i całkowity luz. Jeśli nie oczekujecie wybitnych wydarzeń kulturalnych to pewnie spędzicie tutaj miło czas. Nie ma tutaj krakowskiego smogu, ale czasami wieje upalny wiatr znad Sahary.
Do dyspozycji mamy kilka wysp, spośród których największe to Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura i Lanzarote. Polecam sprawdzić informacje o wszystkich z nich i dobrać sobie odpowiednie loty oraz hotele. Jest z czego wybierać, a ceny nie muszą przestraszyć.

Biura podróży polecają też wakacje zimą w Egipcie, Izraelu, Chorwacji, Maroko, Jordanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kenii czy Tajlandii. Jest z czego wybierać.

CZYTAJ DALEJ >> POMYSŁY NA WAKACJE


Styczniowe ferie na zimowo


W Polsce nawet mniejsze miejscowości i to nie tylko w górach doczekały się już swoich stoków narciarskich. Warto sprawdzić informacje na stronach internetowych lokalnych mediów, gdzie jest wyciąg najbliżej Ciebie. Oczywiście najwięcej jest ich na południu kraju.

Jeżeli planujesz wyjazd na narty poza nasze góry, pomyśl o wylocie do Grenoble, w Alpy, do Andory lub w Dolomity. Świetne stoki mamy też oczywiście po sąsiedzku - na Słowacji i w Czechach, np. Harrachov.

CZYTAJ DALEJ >> STOKI NARCIARSKIE W POLSCE I ZA GRANICĄ


Pewnie masz też swoje pomysły na spędzenie zimy w wymarzony sposób. Daj znać! Napisz komentarz!

Brak komentarzy: