gdzie na wakacje? >> tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

poniedziałek, 17 lutego 2014

Lot balonem nad Sztokholmem


Jeśli Twoim marzeniem jest poznanie miasta z lotu ptaka i zawsze podczas startu lub lądowania samolotu siedzisz z głową w okienku, pomyśl o niesamowitej przygodzie, jaką może być przelot balonem nad metropolią. Sztokholm jest jednym z tych miast, nad którymi można się unieść w gondoli podczepionej pod balon na gorące powietrze. Latać w środowisku naturalnym musi być zupełnie wyjątkowo i wśród niezwykłej ciszy. Dyskretnie unosimy się nad dachami i wierzchołkami drzew...

Sztokholm Lot

Firma Upp & Ner w Sztokholmie oferuje przeloty od 144 euro za osobę (loty grupowe) do 266 euro za prywatny przelot dla dwóch osób. Dostępne są też promocje przy zakupie na stronie internetowej uppner.se. W gratisie dostajemy dyplomy uczestnictwa w locie, ubezpieczenie, a także transport do i od startu / lądowania.

Jak wygląda lot balonem?

Po odprawie bezpieczeństwa wszyscy uczestnicy poznają sposób odpalania balonu i przygotowują go do lotu. Potem startuje się w powietrze nad Sztokholmem i można wznieść się nawet na tysiąc metrów nad poziomem morza. Stolica Szwecji i okolice z góry są malownicze, można podziwiać zabudowania i naturę - lasy, zbiorniki wodne. Po wylądowaniu, wszyscy mają okazję pomóc spakować balon. Według starożytnej tradycji, wszyscy po lądowaniu podczas ceremonii przeżywają chrzest i celebrują przelot z kieliszkiem szampana lub napoju bezalkoholowego. Załoga jest uprzejma, sprawia, że czujemy się bezpiecznie i na dodatek dostajemy szampana. Tak przynajmniej słyszałem - lot dopiero przede mną. Impreza zajmuje około 4-5 godzin, przy czym lot trwa około godziny.

Lot Balonem

Firmę Upp&Ner założyli pasjonaci latania balonami. Wiedzą zatem, jak sprawić, by pasażer doznał jak najlepszych wrażeń, jak skorzystać z warunków pogodowych, jak bezpiecznie sprowadzić grupę na ziemię. Może latać ponad 100 pasażerów jednocześnie rozłożonych na 5 balonów. Zawsze zaczyna się od tego samego miejsca, ale lądować można w różnych miejscach. Upp&Ner (Góra i Dół) jest jedyną firmą w Skandynawii, która chwali się, że balon może zabrać na pokład duże grupy. Lata do 28 pasażerów w balonie, wszystkie mają "miejsce przy oknie". Ponadto jest stewardesa na pokładzie, która dba o komfort latających i odpowiada na pytania uczestników. Jeśli jest więcej niż 28 osób, dzieli się je na kilka balonów. W punkcie wylotu balon z płótnem ok. 3500 m kw. wypełnia się gorącym powietrzem z pomocą uczestników. Po około 20 minutach jesteście gotowi do wzniesienia. Jak twierdzą organizatorzy, lot balonem jest najbezpieczniejszym sposobem podróżowania w powietrzu. Struktura balon jest silna i wykonana z materiałów niepalnych. Podczas lotu korzysta się z autoryzowanych pilotów z wieloletnim doświadczeniem. Przydatne informacje przed wzniesieniem przekazują piloci i personel naziemny. Pilot ma kontakt z kontrolą lotów, sprawdza wszystkie urządzenia. Temperatura w górnej części balonu sięga 90° C, a siła podnoszenia jest ogromna. Pilot włącza w sposób ciągły gorące powietrze z jednego lub więcej palników gazowych. Szybko zatem doświadcza się wspaniałego widoku na okolicę. Zobaczysz kwitnące ogrody, piękne budynki, pojazdy i wszystko co się dzieje na ziemi. Po około godzinie lotu pilot wybiera odpowiednie miejsce do lądowania i rozpoczyna schodzenie. Po spakowaniu balonu jest czas dla tradycyjnego szampana i obowiązkowego chrztu, jeśli lecisz po raz pierwszy. Otrzymasz certyfikat lotu na pamiątkę.

Zwykle lata się na wysokości do 600 m, gdzie temperatura jest tylko o kilka stopni niższa niż na ziemi. Ponadto jest ochrona przeciwwiatrowa kosza podczas lotu, a palnik zapewnia dodatkowe ogrzewanie. Może być zatem nawet cieplej niż na ziemi. Pamiętaj o aparacie fotograficznym i nie przegap okazji, aby uzyskać absolutnie niesamowite zdjęcia! I przynieś lornetkę, jeśli masz.

Filmy z lotu balonem

Oto kilka filmów wideo z lotu balonami nad Sztokholmem.

Lot balonem - przygotowania i w niebie


Przelot między osiedlami miasta


Balon nad stadionem piłkarskim


Informacje praktyczne

Miejsce spotkania:
wieczorem: Saltsjobadsvagen 20, Nacka, gdzie jest główna siedziba
rano: Ica Quantum, Scrape

Starty: czasy różnią się w zależności od wschodu i zachodu słońca oraz zmian czasu w okresie letnim. Zawsze zapoznaj się z potwierdzeniem rezerwacji lub zadzwoń po szczegóły lotu na 08-462 03 85. Można zaprosić znajomych do oglądania wznoszenia.

Sztokholm

Bezpieczeństwo: usługi zatwierdzone przez Urząd Lotnictwa Cywilnego dla komercyjnych lotów balonowych.

Ubiór: Wygodna i wytrzymała odzież codzienna jest całkowicie dopuszczalna, przydają się dobre buty. Przynieś kapelusz lub coś podobnego, gdyż ciepło z palnika mogą być intensywne. Należy pamiętać, że start i lądowanie mogą być w błocie.

Pogoda: maksymalna prędkość wiatru 5 metrów na sekundę. W deszczu, we mgle, w mokrych porach i przy ryzyku burzy lot zostaje przełożony na późniejszy termin.
Rezerwacje: za pośrednictwem strony internetowej lub przez telefon. Przybliżony czas oczekiwania to zwykle 2-3 tygodnie.

Minimalny wzrost uczestnika wynosi 140 cm. Dzieci do lat 18 podróżują z osobą dorosłą lub za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna. Nie poleca się lotów kobietom w ciąży, osobom z problemami pleców i kolan, osoby z napadami padaczki lub mające poważne problemy z sercem. Lądowanie bywa twarde, więc ciało przeżywa lekki wstrząs. Nie jest możliwe zabranie osób na wózkach inwalidzkich, balkonikach i o kulach. Można je jednak pozostawić u obsługi naziemnej i odebrać po lądowaniu.Polecamy także:

Przewodnik: Sztokholm
Sztokholm


Podróże na Facebooku - polub mnie!
Promocje turystyczne

Brak komentarzy: