tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

środa, 5 lutego 2014

Pociąg na lotnisko w Krakowie - już go nie ma


Nie da się już dojechać na lotnisko w Krakowie pociągiem, który odjeżdżał z Dworca Głównego. Szynobus do Balic został zawieszony. Jak donosi Gazeta Wyborcza, połączenie kolejowe do podkrakowskiego lotniska zostało wycofane po cichu. Inaczej twierdzi port lotniczy. Jak dojechać na lotnisko Kraków Balice?

Balice Dojazd

Ktoś, kto wraca do Krakowa po długiej nieobecności, może się zdziwić z powodu braku kolejki do centrum miasta. Została ona zawieszona i teraz można dostać się z/do Balic tylko własnym samochodem, taksówką lub autobusem linii 292 / 902 (nocny). Najczęściej wybieranym połączeniem jest miejski autobus - dojeżdża z Dworca Głównego Wschód pod terminal T1 Kraków Balice. Kursy w ciągu dnia co 20 minut. Jest też połączenie 208, jednak jeździ w ciągu dnia tylko raz na godzinę. Podobna - cogodzinna - jest częstotliwość kursowania nocnej 902. Szczegółowy rozkład na http://www.mpk.krakow.pl/pl/page-f3044045/

Choć miejskie służby i lotnisko uspokajają, że tłoku w autobusach nie powinno być, kierowcy cytowani w Wyborczej twierdzą coś innego - jeśli w tym samym czasie wyląduje więcej niż jeden samolot, autobusy stają się zatłoczone.

Osobiście uwielbiam latać z krakowskiego lotniska. Dojazdy do Balic i powroty są dla mnie jednak ciężką przeprawą. Często jadę na lotnisko wcześniej, bowiem nie raz zdarzyło mi się trafić na opóźniony kurs. Raz przed wylotem do Barcelony utknęliśmy pośrodku trasy, ponieważ trwał wyścig kolarski, o którym nie informowano ani na stronach komunikacji miejskiej, ani lotniskowej. Musiałem osobiście ponaglać kierowcę i policjanta w imieniu autobusu, żeby puścili nas, np. pod eskortą. Udało się po paru minutach pertraktacji.

Czy tak powinien wyglądać transport na największe regionalne lotnisko w Polsce?

Gdzie leży lotnisko Kraków Balice?Skąd odjeżdżają autobusy MPK na lotnisko?

Przystanek Dworzec Główny Wschód leży w przejściu między Galerią Krakowską (perony kolejowe, przystanek szybkiego tramwaju) a dworcem autokarowym RDA przy Bosackiej.
Aplikacja mobilna Tanie loty

Wszystkie pomysły na tanie podróże z promocjami lotniczymi w jednej aplikacji na smartfona.

Podróże na Facebooku - polub mnie!
Promocje turystyczne


Brak komentarzy: