tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

środa, 5 marca 2014

Northumberlandia, Cramlington, UK


Rzeźba w ziemi - Northumberlandia, Cramlington, Wielka Brytania - przyciąga coraz więcej turystów. Artysta Charles Jencks stworzył bezpłatną sztukę w przestrzeni publicznej. Przejście po obrysie stawów i pola, który z góry przypomina kobietę, zajmuje dłuższą chwilę - trasa ma cztery mile długości. Northumberlandia ma 400 metrów szerokości i jest usypana z licznych odłamków skał, gliny i gleby.

Northumberlandia

Ze szczytów kopców można spojrzeć w głąb kopalni odkrywkowej Shotton Surface i podziwiać wielkie maszyny górnicze. Od tej kopalni wziął się pomysł na stworzenie tego parku natury - trzeba było zagospodarować teren po działalności kopalni. Przeprojektowanie okolic kopalni kosztowało 3 miliony funtów.

Zaczęło się w 2004 roku, gdy Blagdon Estate i The Banks Group ubiegały się o prawo do kopania węgla i glinki ogniotrwałej. Oba podmioty uznały, że oprócz zarabiania, zdecydują się także pozostawić kawałek sztuki w dowód wdzięczności dla lokalnej społeczności. Charles Jencks został zaproszony do sprawdzenia, co może powstać na tej ziemi. Powstała rzeźba z ziemi - jest obok działki kopalni.

Northumberlandia Zwiedzanie

Park czynny jest codziennie od świtu do zmierzchu, wstęp jest bezpłatny. Pracowników można zastać od środy do niedzieli w godzinach od 9:30 do 16:00.

Mapa Northumberlandia

Northumberlandia - Blagdon, Northumberland, NE23 8AUA mapkę ścieżek można pobrać z northumberlandia.com/page_details.html?PID=77&sec=ab

Jak dojechać?
Northumberlandia położona jest w pobliżu miasta Cramlington, Northumberland, na północ od Newcastle - parę minut od autostrady A1.
Samochodem - wprowadź do nawigacji kod pocztowy NE23 8AU
Pociągiem - najbliższa stacja to Cramlington
Autobusem - na rondzie w pobliżu wejścia do Northumberlandii zatrzymują się pojazdy linii:
X13 – Blyth – Cramlington – Newcastle
X22 – Newcastle – Bedlington – Wansbeck – Ashington
X21 – Newcastle – Bedlington – Ashington – Newbiggin
X20 – Ashington – North Seaton – NewcastleZobacz też: Londyn - co zwiedzić?
Londyn

Brak komentarzy: