tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

czwartek, 8 maja 2014

Przewodnik po Brazylii: Rio de Janeiro i Sao Paulo


Pojawiła się nowa książka w ofercie Wydawnictwa Bezdroża - przewodnik po Rio de Janeiro i Sao Paulo (Brazylia) sygnowana marką Michelin. Przyda się wszystkim, którzy lecą lub planują podróż do Ameryki Południowej.

Aby przejść do księgarni online i dowiedzieć się więcej, kliknij na okładkę:

Brazylia Przewodnik

Rio de Janeiro wbrew powszechnemu złudzeniu nie jest stolicą Brazylii (jest nią Brasilia), ale z pewnością to miasto najbardziej turystycznie znane. Dzięki czemu? Oczywiście dzięki telewizyjnym relacjom z sambodromu, który wypełnia się tancerzami samby co roku w karnawał w Rio de Janeiro. Leży nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego i Zatoki Guanabara, a najsłynniejszą plażą jest Copacabana. Są tu strome wzgórza, laguna, piękna architektura współczesna i kolonialna, a także liczne oferty rozrywkowe w centrum i nad plażami z białym piaskiem. Skoro Brazylia futbolem stoi, nie może zabraknąć też stadionu piłki nożnej Maracanã, który gości Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014. W Rio znajdziemy też największy na świecie miejski las - Parque Nacional da Tijuca. Któż nie zna pomnika Chrystusa Odkupiciela na górze Corcovado?

Sao Paulo to biznesowa stolica Brazylii, w której handluje się kawą, ale także miejsce pełne kultury z muzeami i galeriami sztuki współczesnej. Znajduje się na połudiowy-zachód od Rio, nad rzeką Tietê (dopływem Parany). W aglomeracji Sao Paulo mieszka 21 milionów osób! Piłka nożna także jest tutaj popularna, a dodatkowo funkcjonuje tor wyścigowy Interlagos, gdzie rozgrywane są wyścigi Formuły 1. W Sao Paulo działa największy uniwersytet Brazylii oraz ważne lotniska.

Przewodnik Michelin wydany przez Bezdroża zawiera mapy miast i okolic, informacje praktyczne cenne przy planowaniu wycieczki i podczas podróży, informacje kulturowe, które pomagają odnaleźć się w tradycjach i zwyczajach mieszkańców, a także trasy po zabytkach i dzielnicach Rio de Janeiro i Sao Paulo (ze szczegółowymi planami miast i dzielnic).

Oto kilka ilustracji przewodnika po brazylijskich "stolicach":

Rio de Janeiro Zwiedzanie

Mapa Rio de Janeiro

Przewodnik Brazylia

Zobacz i zamów ten przewodnik >>Mapa Rio de Janeiro i Sao Paulo


Hotele w Brazylii

Jeśli poszukujesz taniego noclegu w Brazylii, sprawdź zestawienie cen hoteli na www.hotgo.pl
Brazylia Hotele

Brak komentarzy: