gdzie na wakacje? >> tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

środa, 7 maja 2014

Tanie loty z Lublina [dokąd, połączenia, jak kupić bilet]


Lublin ma lotnisko, które przeżywa swój rozkwit. Obecnie na Lubelszczyznę zaczyna latać Lufthansa, która łączy przecież cały świat. Do tego da się złożyć tanie loty z Lublina do innych miejsc w Europie - są tu Ryanair, Wizzair i Eurolot, a także mniej znani przewoźnicy jak Carpatair i czartery. Zobaczmy zatem, jak zorganizować sobie wakacje z Lublina. Chociaż ta informacja będzie przydatna przede wszystkim dla mieszkańców stolicy województwa lubelskiego, powinni ją poznać też mieszkańcy okolic, czyli takich miast jak Chełm, Zamość, Biała Podlaska. Teraz nie trzeba już dojeżdżać do Warszawy czy Rzeszowa, aby rozpocząć podróż. Jeśli natomiast planujecie dotrzeć do Lublina, też zobaczcie skąd możecie to zrobić.

Oto wszystkie loty z Lublin Airport na jednej grafice:
Lublin Tanie loty

Tanie loty z Lublina - Norwegia - Oslo, Polska - Gdańsk, Wielka Brytania - Londyn Luton i Londyn Stansted, Irlandia - Dublin, Włochy - Mediolan i Rzym
Loty tradycyjne z Lufthansa - Frankfurt
Na wakacje czarterem z Lublina - Bułgaria (Burgas BOJ), Turcja (Antalya AYT), Grecja - Kreta (lotnisko Chania), Egipt - Sharm El Sheikh (możliwy wyjazd do Izraela) oraz Hiszpania: Alicante (Costa Blanca) i Fuerteventura (Wyspy Kanaryjskie).

A teraz zobaczmy pomysły na loty na wakacje z Lublina według poszczególnych linii lotniczych i lotnisk.

Tanie loty z Lublina


Startujemy z Wizzair - lecimy z Lublina do Londynu Luton lub Oslo Sandefjord Torp:
Lublin Wizzair

Dalej możemy kontynuować podróż Wizzairem z tych lotnisk:
przez Oslo - Belgrad, Bukareszt, Ryga, Wilno, Polska: Warszawa Szopena, Gdańsk, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice
przez Londyn - te same miejsca co powyżej oraz Budapeszt, Praga, Bourgas, Varna, Kijów-Żuliany, Koszyce, Brno, Debrecen, Cluj-Napoca, Tirgu Mures, Timisoara, Sibiu, Ljubljana, Split, Skopje, Craiova, Sofia
Lublin Oslo Londyn

Możemy również przesiąść się w tanie linie lotnicze Ryanair:
przez Oslo Torp - Londyn, Liverpool, Piza, Pescara, Alghero, Malaga, Alicante, Palma de Mallorca
Ryanair Oslo Torp

Zaczynając podróż z Lublina z Ryanairem, dotrzemy do:


Stamtąd możemy lecieć w kolejne miejsca Ryanairem - praktycznie cała Europa i Maroko oraz Wyspy Kanaryjskie są w zasięgu tanich lotów:


Zobaczmy, co oferuje Eurolot, a więc polska linia lotnicza latająca stosunkowo tanio - dotrzemy do Gdańska i Mediolanu:


Z Gdańska możemy polecieć Eurolotem w wiele innych destynacji, w tym wakacyjnych: Zadar, Split, Dubrovnik, Helsinki, Amsterdam, Bruksela, Zurych, Mediolan, Wrocław, Kraków


Przesiadając się w Wizzair w Gdańsku dostajemy jeszcze więcej miejsc docelowych: Malta, Barcelona El Prat, Rzym Fiumicino, TurkuMediolan, Paryż oraz miasta w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwecji i Niemczech


Z kolei Ryanair ma rozbudowaną siatkę połączeń z lotnisk w Mediolanie (Malpensa i Bergamo):Pozostałe linie lotnicze


Ostatnio pojawiły się też loty rumuńskiej linii lotniczej Carpatair do Rzymu:


oraz Lufthansy do Frankfurtu, skąd możemy się przesiąść w połączenia do praktycznie całego świata:


Bilety na tanie loty z Lublina


No dobrze, ale jak taką podróż poskładać w całość? Jeśli korzystamy z usług biura podróży, załatwi ono za nas praktycznie wszystkie formalności. Zazwyczaj jednak bywa to droższe niż układanie przesiadek samodzielnie.

Jeśli zatem zależy Ci na oszczędności i naprawdę tanich wakacjach, wykonaj następujące kroki:

1) Przejdź na strony poszczególnych przewoźników i wyszukaj połączenia z Lublina. Sprawdzaj połączenia zarówno w danym miesiącu, jak i w kolejnych tygodniach. Zwykle promocje są na loty od 1 miesiąca do 3 miesięcy wprzód, ale nie ma obecnie na to żelaznej reguły.

2) Zapisz w notatniku (komputerowym lub zwykłym papierowym) daty, linie i lotniska docelowe, które mają najniższe ceny lotów z Lublina.

3) Sprawdź, gdzie możesz polecieć dalej z tych lotnisk, do których dotrzesz najtaniej z Lublina. Pamiętaj, że na przesiadkę możesz potrzebować trochę czasu. Zwykle robię tak, że zostaję na noc lub dwie w mieście, w którym mam przesiadkę. Jestem spokojny, że dotrę na czas, a poza tym mam chwilę, aby zwiedzić miasto przesiadkowe.

4) Decyzja podjęta? Nie trać czasu, bowiem bilety w atrakcyjnych cenach mogą znikać z minuty na minutę i połączenia mogą drożeć.

To dla Ciebie trochę zbyt skomplikowane? Zdaje Ci się, że zajmie za dużo czasu?
Najlepiej, jeśli będziesz śledzić informacje o tanich lotach na specjalistycznych blogach o tanim lataniu. Polecam Ci instalację na swoim smartfonie lub tablecie aplikacji "Tanie loty", dzięki której wszystkie aktualne zniżki i rabaty będziesz mieć od razu i w jednym miejscu.

Tanie loty

Brak komentarzy: