wakacje >> tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

wtorek, 15 lipca 2014

Rzeczy, które musisz mieć przy sobie, wybierając się na camping


Europa pełna jest cudownych miejsc, gdzie w wakacje wraz z rodziną możemy wybrać się na komfortowe kempingowanie, lecz czasem przyda się dodatkowe wyposażenie. Najbardziej popularnymi kierunkami kampingowych wojaży są Włochy, Bałkany oraz kraje skandynawskie. Przed wyjazdem należy jednak się dobrze przygotować. Niezależnie od tego, czy na wakacje zarezerwowaliście słynny kamping Camping Marina di Venezia lub Camping Hopfensee w Bawarii, albo zupełnie inny – mały i w mniej znanej miejscowości, to są rzeczy, które obowiązkowo należy zabrać.

Kemping

W przypadku kempingu mamy trzy opcje noclegu. W ośrodkach wypoczynkowych tego typu możemy wynająć domek, który nie rzadko współdzielony będzie z innymi turystami, ale będą oni mieli osobne wejście. Drugą opcją jest podróż kamperem i wynajęcie miejsca na kempingu, gdzie będziemy mieli możliwość podłączenia się do sieci elektrycznej oraz bieżącej wody. W przypadku ostatniej opcji, obowiązkową listę najważniejszych rzeczy, które warto ze sobą zabrać, otwiera nasz wakacyjny dom, czyli namiot. W zestawie z namiotem z pewnością powinniśmy mieć młotek. Na chorwackich kempingach podłoże najczęściej jest kamieniste, więc siła naszych dłoni może nie wystarczyć, aby odpowiednio przymocować namiot do podłoża. Przyda się też materac z pompką, śpiwór lub dodatkowy koc, apteczka i butla gazowa, abyśmy mogli od czasu do czasu przekąsić coś na ciepło. Rzeczy do zabrania jest bardzo dużo, a pakowanie często potrafi skutecznie zepsuć nastrój podróży, która miała być dla nas przyjemnością i odpoczynkiem.

Co zatem zrobić, aby uniknąć zabrania niepotrzebnego balastu, a jednocześnie o niczym nie zapomnieć?

Wakacje Niezbędnik
Nieocenioną pomocą w przygotowaniu odpowiedniego ekwipunku przed wyprawą może się okazać wakacyjny niezbędnik Tirendo, czyli internetowa aplikacja, dzięki której sprawnie stworzymy listę najważniejszych rzeczy do zabrania na kemping. W intuicyjny sposób nasze bagaże zostaną podzielone na kategorie, takie jak ubrania, środki medyczne, sprzęt, pieniądze i dokumenty oraz jedzenie i picie. Potem na podkategorie - aż dojdziemy do trzeciego etapu, w którym wybierzemy z listy te rzeczy, które uznamy za niezbędne. Pozwoli to zoptymalizować czas przygotowań oraz samą ilość zabieranego ekwipunku. Warto pamiętać, że nadmiarowe kilogramy, to dodatkowe koszty na paliwo oraz mniej miejsca dla rodziny w samochodzie.

Niezbędnym must have na różne niespodziewane wypadki jest apteczka, która oprócz materiałów opatrunkowych powinna zwierać też krople do nosa, wapno oraz coś na gorączkę i ból.
Przed wyjazdem należy szczegółowo zaplanować trasę, uwzględniając w niej miejsca, gdzie będziemy tankować i zatrzymywać się na posiłki. To szczególnie ważne, gdy podróżujemy z dziećmi, które od czasu do czasu muszą się poruszać i zażyć świeżego powietrza. Jeśli planujemy wyjechać poza obszar Schengen, koniecznie nie zapomnijmy o ważnych paszportach oraz zorientujmy się, czy w krajach, przez które planujemy przejeżdżać, nie obowiązują opłaty za korzystanie z dróg lub po prostu wizy. Przyda się też kontrola techniczna auta i sprawdzenie jakości opon, a także zadbanie o odpowiednie ciśnienie w nich.

Wakacje na kempingu to cudowna przygoda. Dobrze przygotowana z wakacyjnym niezbędnikiem, może stać się prostsza do zaplanowania i zorganizowania. I choć pewnie dojeżdżając na miejsce z pewnością przypomnimy sobie, że czegoś zapomnieliśmy, zaskoczenie nie powinno być duże. Najważniejsze rzeczy mieliśmy przecież na prostej liście i niczego istotnego nie pozostawiliśmy w domu. Na wakacje życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze – pamiętajcie, że najważniejsze jest pozytywne nastawienie i oderwanie od bieżącej pracy.

1 komentarz:

Unknown pisze...

Bardzo ciekawie to zostało opisane.