tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

wtorek, 25 listopada 2014

Gdzie zimą 2014? Dokąd w 2015 roku? Zaplanuj podróże na TT Warsaw


Sezon jesienny powoli zmienia się w zimowy - spadł już pierwszy śnieg i wszyscy powoli odczuwamy zbliżające się ferie, a wcześniej Sylwester i Nowy Rok oraz Boże Narodzenie. Pora przygotować się do zimowych wyjazdów i wakacji 2015. Najlepiej wybrać się na targi turystyczne - polecamy te, które odbędą się już w najbliższy weekend. XXII Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw 2014 w hali wystawienniczej Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56c rozpoczną się 27 listopada (czwartek) i potrwają do soboty 29 listopada. Dla indywidualnych odwiedzających wydarzenie jest otwarte w dniach 28-29 listopada.

Targi Turystyka Warszawa

Wydarzenie zainteresuje zarówno osoby z branży turystycznej, jak i turystów zainteresowanych podróżami i zwiedzaniem. Przeczytajcie szersze informacje o niektórych z przygotowanych atrakcji (trudno je zebrać w jednym artykule!).

Zima 2014/2015

Sektor dedykowany atrakcjom zimowym to oferty zimowego wypoczynku. Poznacie stoki narciarskie z różnych państw, w tym turecki region narciarski Erzurum, na którego stoisku zaprezentują się m.in. hotele zlokalizowane w rejonie gór Palandöken. Słowacja zaprosi do ośrodków narciarskich wyposażonych w nowoczesną infrastrukturę sportową i gastronomiczną oraz udogodnienia dla dzieci. Warto zajrzeć, bo szykują się występy artystyczne i degustacje wina promujące enoturystyczne szlaki winne. Stoisko austriackiego Innsbrucku pokaże Alpy nie tylko zimą, ale także latem. W gronie państw narciarskich pojawią się też Rumunia, Włochy czy Polska oraz regiony z ofertami wyjazdów w Karpaty, Beskid Niski czy bieszczadzkie połoniny. Dla miłośników egzotyki czekają takie ekstremalne miejsca jak Antarktyka. Będzie można porównać oferty różnych biur podróży. Dla tych, którzy zamiast dwóch nart wolą jedną deskę, przygotowano dmuchany symulator snowboardu, na którym będzie można sprawdzić swoje umiejętności.

Ci, którzy oprócz szusowania po stokach chcą także wypocząć w spa lub uzdrowiskach, znajdą stoiska litewskich Druskiennik i ich kompleksu Snow Arena, a także polskich kurortów. W ramach TT Warsaw działać będzie zimowa restauracja z daniami narciarskiej kuchni. Na dzieci czekać będzie Mikołaj i Bałwan, z którymi można będzie zrobić sobie zdjęcie. Na stoisku Laponii prawdziwa gratka - można będzie wysłać listy do prawdziwego Świętego Mikołaja na koło podbiegunowe.


Podróże do Gruzji

Jednym z wystawców targów będzie Departament Turystyki i Miejsc Wypoczynkowych Adżarii - autonomiczny gruziński region ze stolicą w Batumi. Gruziński sektor turystyczny prężnie się rozwija, a odwiedzający przyjeżdżają zarówno na wycieczki objazdowe po kraju, jak i na wypoczynek nad Morzem Czarnym w wakacje lub długie weekendy. Najpopularniejszym regionem jest Adżaria, która słynie z przepięknych krajobrazów, plaż, licznych atrakcji turystycznych, łagodnego klimatu i życzliwości mieszkańców. Adżaria to także przyroda chroniona w parkach narodowych, turystyka wiejska i enoturystyka.

Gruzja

Na stoisku Adżarii (B75) usłyszymy o zabytkach, wydarzeniach i imprezach kulturalnych, dziewiczej przyrodzie, ciekawych tradycjach, smacznej gruzińskiej kuchni i słynnych winach. Na stoisku dostępne będą mapy i broszury informacyjne o Batumi i okolicach. W mieście można podziwiać liczne kościoły, meczety, synagogi, muzea i galerie. Znajduje się tam również delfinarium oraz pomnik mitologicznej Medei, kojarzonej właśnie z terenami dzisiejszej Gruzji.

Zobacz też: Program TT Warsaw 2014

Jak dojadę?

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem dojazdu do Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska jest kolej podmiejska: SKM i Koleje Mazowieckie. Pociągi kursują co ok. 20-30 minut, a przejazd z dworca Warszawa Śródmieście lub Warszawa Wschodnia trwa ok. 16 minut. Podróż samochodem z Centrum Warszawy zajmuje ok. 20 minut. W pobliżu hal wystawienniczych znajdują się przystanki autobusowe linii 115, 143, 145, 173, 183, 245, 401, 514 i 520.

Na Targi TT Warsaw 2014 obowiązuje rejestracja. br. Więcej informacji o targach, programie oraz formularze rejestracyjne znajdują się na www.ttwarsaw.pl

Zobacz też: Targi Turystyczne TT Warszawa 2016

Brak komentarzy: