wakacje >> tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

piątek, 17 kwietnia 2015

Targi Lato 2015 już są! Zaplanuj wakacje teraz!


W dniach 17-19 kwietnia (piątek-niedziela) w Warszawie w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska odbędzie się jubileuszowa 20. edycja Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2015 będzie można poznać ciekawe zakątki Polski i świata, zaplanować wakacje lub weekendowy wypad za miasto, a także skorzystać z konkursów.

Pogoda coraz lepsza, a do wakacji coraz bliżej. Podczas tego kwietniowego weekendu będzie można poszukać pomysłów na krótszy lub dłuższy wiosenny i letni wypoczynek. Oferta wystawców będzie bardzo różnorodna. Przedstawiciele miast, regionów, krajów i atrakcji turystycznych zaprezentują walory tych miejsc, a na stoiskach biur podróży, hoteli czy pensjonatów zainteresowani z pewnością znajdą dobre propozycje. Nie zabraknie turystycznych wydawnictw oraz szlaków krajoznawczych, wodnych czy rowerowych. Uroczystość otwarcia Targów Lato odbędzie się w piątek 17 kwietnia o godzinie 10.00 na głównej scenie.

Scena - targowe serce
Centralnym miejscem wydarzeń targowych będzie scena, na której przez trzy dni będą odbywać się pokazy taneczne, koncerty, a także prezentacje. W sobotę zostanie zainaugurowany sezon letni na Mazowszu, Regionie Partnerskim Targów Lato. Towarzyszyć temu będą pokazy akrobacji rowerowych, szlaków turystycznych oraz występy iluzjonistów. Przedstawiciele Muzeum Kolejnictwa oraz Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie zachęcą do odwiedzenia swych siedzib, a przy okazji opowieści o Szlaku Baśki Murmańskiej będzie można wziąć udział w konkursie. Z kolei artysta z Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku wykona etiudy cyrkowe.

Spotkania z podróżnikami
Organizator targów, firma MT Targi Polska, zaprasza również na inspirujące spotkania z podróżnikami, którzy podzielą się ze słuchaczami pasją podróżowania po świecie. Wśród zaproszonych gości będą Monika Witkowska, która odwiedziła już prawie wszystkie państwa, Robert Danieluk, który opowie o wrażeniach z wyprawy do Chin, a także Magdalena i Sergiusz Pinkwartowie, którzy zdradzą jak zorganizować ciekawą podróż przy ograniczonym budżecie.

Iran - bliskowschodnia perła
Krajem Partnerskim tegorocznej edycji targów jest Iran. Przedstawiciele lokalnych firm turystycznych będą namawiać do przyjazdu na tereny starożytnej Persji, aby poznać zabytki dawnej i współczesnej kultury irańskiej oraz doświadczyć uprzejmości i otwartości mieszkańców. Obecność Iranu podkreślą również występy zespołu Isfahan Naghme, który wykona utwory z różnych regionów kraju.

Nagrody na wyciągnięcie ręki
W trakcie weekendu będzie można wziąć udział w konkursach, w których do wygrania są ciekawe nagrody, w tym weekendowe pobyty w różnych częściach Polski. Część konkurencji odbędzie się na scenie, wiele przygotowali też wystawcy, warto więc uważnie zapoznać się z ich ofertą. Odwiedzający tradycyjnie już wybiorą Hit Lata, czyli najlepszą ofertę turystyczną, a w konkursie na najlepsze hasło promujące Targi Lato na zwycięzcę czeka pobyt-niespodzianka dla dwóch osób.

Coś dla najmłodszych
Wakacje 2015 lato
Dla najmłodszych uczestników przewidziano wiele atrakcji. Specjalnie na targi przyjadą kolorowe wozy, które zabiorą dzieci w piękny świat bajek. Baśniowy szlak, który promuje Suwalszczyznę poprzez historię, legendy i piękno regionu, prowadzi z Suwałk przez Rutkę Tartak, Bakałarzewo, Nową Wieś, Sejny, Puńsk oraz Kopiec koło Sztabina. Kolorowemu taborowi towarzyszyć będą konkursy, muzyka na żywo i degustacje.

Manufaktura Cukierków zorganizuje warsztaty, na których każde dziecko będzie mogło samodzielnie wykonać kolorowego lizaka, a Towarzystwo Miłośników Gier Umysłowych stworzy miasteczko gier i zabaw, w którym zarówno maluchy, jak i całe rodziny będą mogły spróbować sił w konkursach, łamigłówkach i grach logicznych. Natomiast Dziecięca Akademia Twórczości na swoim stoisku przygotuje m.in. kącik konstruktorski, labirynt ze sterowanym robotem, czy robo-boisko. W targach weźmie udział również Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, tradycyjnie będą też dmuchańce.

Co nieco dla branży
Targi Lato to także spotkanie przedstawicieli branży turystycznej. Z myślą o nich Polska Organizacja Turystyczna przygotowała szkolenie z zakresu obecności w mediach społecznościowych. Rozstrzygnięty zostanie też konkurs „Róża Kolumba” i wręczone Wawrzyny Polskiej Turystyki.

Ciekawostką będzie sektor dedykowany SPA, na którym promowany będzie zdrowy styl życia. Dodatkowo odbędą się pokazy masażu relaksacyjnego z udziałem publiczności, zainaugurowany zostanie również konkurs „Najpiękniejsze SPA 2015”.

Tradycyjne i ekologiczne smaki
Równolegle z Targami Lato odbędą się IV Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia oraz III Targi Agroturystyka. Będzie to okazja do skosztowania regionalnych przysmaków i trunków z różnych części Polski oraz zagranicy, a także do znalezienia miejsca na wypoczynek blisko natury.

Informacje praktyczne
Targi Lato odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Wstęp jest bezpłatny. Wydarzenie będzie otwarte piątek w godz. 10:00-17:00, w sobotę 10:00-18.00 i w niedzielę 10:00-16:00.

Jak dojechać
Na targi szybko i wygodnie będzie można dojechać pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworców Warszawa Śródmieście i Warszawa Wschodnia. Stacja docelowa - Warszawa Gocławek - znajduje się w odległości około 700 metrów od Centrum MT Polska. Czas dojazdu pociągiem z centrum Warszawy do stacji docelowej to tylko 20 minut.

Dojazd samochodem z centrum Warszawy zajmuje ok. 20 minut. Od ronda ulicą Marsa do Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska ruch odbywa się płynnie dwupasmową jezdnią. Na targi można również dostać się autobusem miejskim. Z centrum Warszawy liniami: 143, 514, 520, z Ronda Wiatraczna liniami: 145, 173, 183, 315 oraz z Dworca Warszawa Wschodnia PKP: 315. Przystanek docelowy to Okularowa.

Więcej informacji oraz regulaminy konkursów znajdują się na: www.targilato.plZaplanuj wakacje 2015 i długie weekendy z Praktycznym Przewodnikiem:

Wakacje 2015
Wakacje 2015


Długie weekendy 2015
Długi weekend 2015

Brak komentarzy: