tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

wtorek, 14 kwietnia 2015

Majówka 2015 [pomysły na długi weekend majowy]


Majówka 2015 coraz bliżej. Oto pomysły na długi weekend majowy last minute. Czekamy jak co roku na Twoje propozycje ciekawych wyjazdów na długie weekendy 2015 - pisz śmiało! :)

Majówka 2015 w Polsce


Moszna - miejscowość położona w województwie opolskim. To tutaj znajduje się powstały na przełomie XIX i XX w. Zamek Moszna, zaliczany do najpiękniejszych zamków w Polsce.
Majówka Polska
Jest to jeden z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych zabytków na ziemi opolskiej. Dzięki swojej unikatowej architekturze przypomina baśniowy zamek rodem z filmów Walta Disneya, dlatego też stanowi nie lada atrakcję dla najmłodszych. Zamek ma aż 99 wież, a wewnątrz znajduje się 365 pomieszczeń - także jest co zwiedzać. Jak każdy zamek, ten również skrywa pewne mroczne tajemnice, dlatego też organizowane są tu nocne zwiedzania wraz z przewodnikiem, podczas których na śmiałków czeka moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Otoczony jest okazałym parkiem, w którym rozkwitają krzewy azalii i rododendronów, a także przepiękna aleja lipowa. Nadaje to zamkowi iście bajkowy charakter. Będąc tu, warto odwiedzić również znajdującą się w pobliżu stadninę koni olimpijskich.

Lanckorona jest to urokliwa wioska, położona zaledwie 36km od Krakowa. Usytuowana jest ona na najwyższym wzniesieniu w okolicy - Górze Lanckorońskiej (550 m n.p.m). Jest to jedna z najbardziej malowniczych wsi w Małopolsce, dlatego też jest idealnym miejscem na weekendowy wypoczynek poza Krakowem, zwłaszcza dla osób lubiących piesze wędrówki. Znajduje się tu 5 tras spacerowych wokół Góry Lanckorońskiej: Dawny Trakt Królewski (czerwona), Aleja Zakochanych (zielona), Droga na Moczary (niebieska), Aleja Cichych Szeptów (żółta) i Droga do Dawnego Kamieniołomu (brązowa). Na jednej z tras znajdują się ruiny zamku, zbudowanego jeszcze za panowania Kazimierza Wielkiego. Ze szczytu Góry Zamkowej można podziwiać zapierające dech w piersiach pejzaże. Od zachodu panoramę na Kalwarię Zebrzydowską, klasztor oraz pasmo górskie Leskowca, natomiast od strony wschodniej m.in. na klasztor na Bielanach, Jastrząbie i Skawinę. Po pieszych wędrówkach warto udać się na relaksujący spacer po zabytkowym rynku. Znajdują się tu charakterystyczne drewniane XIX-wieczne domy, gustowne latarnie, ławeczki i okalające je klomby róż, które zachęcają zmęczonych turystów do odpoczynku.

Sandomierz to przepiękne miasto w województwie świętokrzyskim, położone nad Wisłą, około 15km od Tarnobrzega. Nazywane jest ono „Małym Rzymem”, z tego względu, że podobnie jak stolica Włoch znajduje się na 7 wzgórzach, a ponadto w obu tych miastach rozciągają się ciemne, mroczne labirynty („sandomierskie lochy”), nadające tajemniczy klimat. Punktem charakterystycznym Sandomierza jest bez wątpienia przepiękna zabudowa architektoniczna, z zachowanymi fragmentami średniowiecznych murów. Miasto może poszczycić się jedną z najlepiej zachowanych starówek w Polsce. Będąc tu należy koniecznie zobaczyć słynną XIV-wieczną katedrę, zachowaną w gotyckim stylu, zamek, renesansowy ratusz, Bramę Opatowską, Wąwóz Królowej Jadwigi czy dom Długosza.

Wołosate to niewielka, typowo turystyczna osada położona w sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Jako że leży u podnóża Tarnicy, jest idealnym miejscem do zdobycia najwyższego punktu polskich Bieszczad. To właśnie tędy przebiegają najważniejsze szlaki turystyczne oraz ścieżki przyrodnicze, w tym ścieżki przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Będąc tu warto również udać się do ośrodka Zachowawczej Hodowli Konia Huculskiego.

Majówka 2015 w Europie


Tokaj miejsce idealne przede wszystkim dla smakoszy wina. To tutaj produkuje się jedno z najbardziej rozpoznawalnych win na świecie - węgierski Tokaj.
Majówka Europa
Oprócz tego ważnymi punkami na mapie turystycznej tego urokliwego miasta są pałac Rákóczi-Dessewffy, fontanna Bachusa, czy miejski Ratusz w barokowym stylu. Rákóczi Pince, czyli Piwnica Rakoczego, powstała w XV wieku, znajduje się w centrum miasta. Właśnie tu leżakują trunki z najdorodniejszych winnic. Wewnątrz znajduje się również małe muzeum, sklep oraz komnata, która jest miejscem spotkań koneserów win. Przed wejściem do piwnicy znajduje się figurka, znanego ze większości pocztówek i fotografii „Pijaka” - obowiązkowy element pamiątkowych zdjęć z Tokaju.

Beld - jest to jeden z najbardziej charakterystycznych ośrodków turystycznych w Słowenii. Wpływ na to ma przede wszystkim położenie - w samym sercu Alp Julijskich. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, wszechobecna zieleń i łagodny klimat sprawiają, że jest to idealne miejsce dla osób ceniących aktywny wypoczynek na łonie natury. Główną atrakcją zwabiającą turystów jest słynne Jezioro Beld, pośrodku którego znajduje się niewielka, zielona wysepka z małym kościółkiem.

Mikulov - to urokliwe miasteczko położone jest w pobliżu granicy austriackiej, pośród terenów górzystych i jezior. Zobaczyć tu możemy wiele unikatowych zabytków, zwłaszcza architektonicznych, najbardziej znaną jest zamek Dietrichsteinów, w którym przebywał Napoleon Bonaparte. Ponadto liczne ścieżki przyrodnicze, rezerwaty biosfery czy winnice, z których słynie ten region Czech. Historia tego miasta ściśle powiązana jest z kulturą żydowską, dlatego też znajduje się tu żydowska dzielnica, synagogi oraz największy w Czechach cmentarz żydowski.

Tbilisi - to największe miasto i zarazem główny ośrodek kulturalno-przemysłowy w Gruzji. Ta malownicza miejscowość, pełna unikatowych zabytków położona jest w stokach Kaukazu Małego, nad rzeką Kurą. Tbilisi słynie przede wszystkim ze swojej charakterystycznej architektury - ręcznie rzeźbionych balkonów, które są wielką chlubą mieszkańców miasta i stanowią nie lada atrakcje dla przyjezdnych. Chyba najbardziej znanym miejscem w stolicy Gruzji jest Plac Wolności, gdzie znajduje się okazała kolumna św. Jerzego, patrona kraju. Stąd też można dostrzec monumentalny pomnik, wyłaniający się spośród wzgórz. Jest to figura gruzińskiej matrony, trzymającej w ręku wielki dzban wina, którym wita przyjezdnych. Ma to świadczyć o otwartości oraz przyjaznym stosunku Gruzinów do gości i turystów. Druga dłoń trzyma nagi miecz, który oznacza ciągłą gotowość do walki oraz niezależność kraju. Tbilisi jest to urokliwe miasto, w którym czas płynie wolno i spokojnie, jak chyba w żadnej europejskiej stolicy. Zieleń, idylliczne widoki i liczne zakamarki miasta z pewnością pozwolą nam się zrelaksować i odpocząć od wielkomiejskiego tłumu i hałasu.

Naantali jest niewątpliwie jednym z najbardziej urokliwych miast portowych w południowo-zachodniej Finlandii. To z pozoru niewielkie, niewyróżniające się niczym szczególnym miasteczko kryje w sobie nie lada atrakcję - park rozrywki Muumimaailma, czyli Dolinę Muminków. Park powstał w 1970 roku i został w całości poświęcony bohaterom powieści Tove Jansson. Usytuowany jest on na zielonej wyspie, a największymi i najchętniej odwiedzanymi atrakcjami są niewątpliwe: słynny błękitny dom Muminków, obóz Włóczykija, łódź Taty Muminka czy statek piratów. Osoby zwiedzające Dolinę mogą na swojej drodze spotkać postacie ze Świata Muminków, a także obejrzeć spektakl teatralnych, w rolach głównym wystąpią oczywiście główni bohaterowie powieści. Jest to więc miejsce idealne nie tylko dla maluchów, ale również i dla starszych miłośników przygód Muminków.

Autor: Karolina Podgórska

Tanie bilety na loty w długie weekendy
Jak oszczędzić? Oto kilka propozycji: Tanie bilety lotnicze
Tanie loty

Wszystkie aktualne promocje na tanie loty w Twoim smartfonie i tablecie!

Podróże na Facebooku
Podróże


Tanie hotele na długi weekend
Porównaj oferty najlepszych hoteli i znajdź najniższą cenę:

Brak komentarzy: