tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

piątek, 29 kwietnia 2016

Majówka 2016 - last minute


Majówka 2016 tuż tuż, ale wycieczki last minute jeszcze można zorganizować. Zastanawiasz się jeszcze, czy warto skorzystać z oferty biur podróży? Zobacz co znalazłem dla Ciebie.

Jeśli sądzisz, że jeszcze wyrobisz się z podróżą za granicę w tę majówkę, śmiało przejrzyj propozycje touroperatorów. Z pewnością dasz radę upolować wymarzoną wyprawę dla siebie. Musisz tylko w tej chwili zadzwonić na infolinię (prawdopodobnie lepiej, bo szybciej i dopytasz o szczegóły) lub zarezerwować przez Internet wybrany hotel i transport.

Wśród najkorzystniejszych i najprędzej dostępnych ofert last minute znalazłem wyloty do nieco bardziej oddalonych od Polski miejsc - takich jak Wyspy Kanaryjskie czy Maroko. Z jednej strony - to dalej niż Hiszpania, Grecja czy północny brzeg Morza Śródziemnego. Oznacza to dłuższy przelot i więcej czasu przeznaczonego na nierozrywkową część wycieczki. Z drugiej strony - im dalej na południe, tym cieplej powinniśmy mieć na plaży ;)
Warto wiedzieć, że koszty życia w Maroko powinny dodatkowo obniżyć koszt podróży. Z kolei na Wyspach Kanaryjskich można zapomnieć o nadmiernym obciążeniu podatkiem VAT, co skłania do zakupów - na przykład elektroniki.

Majówka Last Minute 2016

Jak widzisz powyżej, możesz już w najbliższych godzinach łyknąć odrobinę egzotyki. Możliwe jest też skorzystanie z europejskich kurortów w Hiszpanii i Portugalii - jak zobaczysz na obrazku poniżej. Co prawda w Europie może być jeszcze trochę chłodno na kąpiele w morzu, to jednak w basenach hotelowych powinniśmy móc spokojnie się potaplać w wodzie. Prognozy pogody przewidują na Półwyspie Iberyjskim co najmniej 22 stopnie Celsjusza i wiele słońca.

Majówka 2016 last minute

Zwolennicy ultratanich wyjazdów mogą skorzystać z objazdówek po kontynencie europejskim. Wycieczki w korzystnych cenach są między innymi do Grecji, Francji, Czech, Słowacji czy na Bałkany. Długość podróży waha się od kilku dni, przez tydzień, do pełnych dwutygodniowych wczasów. Ceny zaczynają się poniżej tysiąca złotych. Jeśli zawsze marzyłaś/eś o zwiedzeniu południa i zachodu Europy, masz teraz całkiem dobry pretekst. Drogi w Polsce i za granicą są już w na tyle dobrym stanie, że podróżowanie autokarem stało się przyjemne. Niekiedy wolę skorzystać z autobusu niż lecieć samolotem lub korzystać z pociągu. Często czas podróży jest porównywalny jak z innymi środkami transportu (a oszczędzamy przecież długotrwałe dojazdy na lotnisko i odprawy), a ceny zazwyczaj niższe. Docieramy też z centrum miast do centrum innych miast. Oczywiście warto sprawdzić dokładnie warunki transportu i innych elementów umowy.

Długi weekend majowy 2016

Bez wątpienia można też na własną rękę zorganizować sobie przelot lub przejazd na majówkę 2016, ale wiązać się to będzie z:
- horrendalnie wysokimi opłatami za bilet lotniczy (kupowany w ostatniej chwili zawsze jest drogi)
- możliwym brakiem miejsc hotelowych w popularnych obiektach (czasem da się znaleźć nocleg na miejscu u lokalsów)
- koniecznością zorganizowania wszelkich dodatkowych świadczeń osobno, jak na przykład ubezpieczenia turystycznego
...a jak wiadomo "co nagle, to po diable" i możesz nie dopilnować wszystkich istotnych szczegółów.

Z kolei powierzenie organizacji wycieczki, właśnie w postaci wakacji last minute, zawodowcom - biurom podróży, gwarantuje nie tylko sprawną obsługę, zadbanie o detale, ale też i niską cenę. Dlaczego last minute jest tak korzystne cenowo? Jest tanio, ponieważ firmy realnie tracą pieniądze, jeśli nie wypełnią samolotu i hotelu wczasowiczami. Bardziej opłacalne jest więc dla biur podróży sprzedać wycieczkę po kosztach, lub nawet poniżej tej kwoty, byle tylko nie stracić na poczynionej wcześniej inwestycji.

Dokąd Ty wybierasz się na majówkę w tym roku?
Poleć miejsca, w które warto się udać!

Brak komentarzy: