tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

czwartek, 30 czerwca 2016

Skok ze spadochronem w tandemie - jak to działa?


Skoki spadochronowe nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla osób po specjalnych szkoleniach. Teraz niemalże każdy jest w stanie zasmakować w podniebnej przygodzie bez żadnego specjalnego przygotowania. To możliwe za sprawą bezpiecznych skoków tandemowych – dzięki nim ty też możesz przeżyć niezwykłą przygodę!

Skok spadochron tandem

Główną zaletą skoków spadochronowych jest ich dostępność. Do wzięcia udziału w tandemie nie potrzeba żadnego wcześniejszego przygotowania – badań lekarskich, kosztownych i czasochłonnych szkoleń, specjalnej kondycji. To powoduje, że niemalże każdy, kto ma na to ochotę, może zasmakować w spadaniu w przestworzach i zobaczyć świat z niecodziennej perspektywy.

Czym jest skok tandemowy?


Skokami tandemowymi nazywa się skoki spadochronowe zapoznawcze, które odbywają się wspólnie z instruktorem. Pasażer, który nie musi posiadać żadnego doświadczenia w zakresie spadochroniarstwa, jest wtedy przypięty do instruktora specjalną uprzężą tandemową. Do skoku wykorzystuje się również spadochron główny i zapasowy, które są opracowane do takich skoków, a także automat spadochronowy (AAD).

Aby wziąć udział w skoku tandemowym, trzeba wykonać wcześniejszą rezerwację – skoki odbywają się od wiosny do jesieni, zwykle w weekendy zależnie od ośrodka, który zajmuje się ich organizacją. Wskazanego dnia trzeba stawić się na miejscu – podpisuje się wszystkie dokumenty, przechodzi się przed krótkie przeszkolenie informujące o kwestiach bezpieczeństwa i odbiera się wyposażenie, czyli gogle i ewentualnie kombinezon. Następnie uczestnicy wydarzenia wchodzą do samolotu

Swobodne spadanie i bezpieczne lądowanie


Skoki tandemowe odbywają się z wysokości 3000 lub 4000 metrów. Wysokość wyskoku ma wpływ na czas swobodnego spadania, który jest określany jako ten najbardziej ekscytujący moment. To wtedy uczestnicy skoku spadają z prędkością rzędu 200 kilometrów na godzinę w kierunku ziemi – bez otwartego spadochronu. To naprawdę niezwykłe doznanie, a skok spadochronowy jest jedną z tych rzadkich okazji, gdy można je przeżyć. Zależnie od wysokości wyskoku czas swobodnego spadania trwa od 30 do 60 sekund.

Po osiągnięciu odpowiedniej wysokości otwiera się spadochron i przez parę minut pasażer z instruktorem opadają w kierunku ziemi. Lądowanie po skoku tandemowym jest miękkie, wobec tego nie trzeba mieć do niego szczególnej kondycji i nie ma ryzyka urazów.

Twój skok uwieczniony na filmie i zdjęciach


Jeżeli chcesz zachować wyjątkowe emocje towarzyszące twojemu skokowi spadochronowemu, możesz skorzystać także z dodatkowej usługi wideorejestracji. Wówczas za nagranie filmu oraz wykonanie zdjęć odpowiada jeszcze jeden skoczek, na którego kasku zamontowana jest kamera.

Skorzystanie z takiej opcji jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż nagrywanie „z ręki”, ponieważ kamerzysta może wtedy zrobić zdjęcia i nakręcić film z najciekawszych ujęć. Materiały na płycie można otrzymać po zakończeniu skoku. Za usługę tego rodzaju trzeba dopłacić, ale warto się na nią zdecydować, by uzyskać piękną pamiątkę.

Jeżeli chcesz skorzystać ze skoków tandemowych, wybierz Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive”, który organizuje je na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem, w Pruszczu Gdańskim, Gliwicach i Przasnyszu. Rezerwację można wykonać pod adresem: https://skydive.pl.

1 komentarz:

Marta Myja pisze...

Bardzo duzo ciekawych informacji,Dzięki temu wpisowi mam nowe marzenie :) skok :) Dziekuje za inspiracje