tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

środa, 23 listopada 2016

Targi turystyczne TT Warsaw 2016 od 24 listopada


Już w czwartek rozpocznie się największe turystyczne wydarzenie roku. Wystawcy z ponad 40 krajów, spotkania z podróżnikami, mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych - Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw pora rozpocząć! Od 24 do 26 listopada Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska zmieni się w tętniące muzyką i tańcem miejsce, a konkursy z nagrodami, pokazy i atrakcje sprawią, że będzie to niezapomniany weekend.Każdy, kto szuka pomysłów na weekendowy wyjazd z przyjaciółmi, zimowe szaleństwo w białym puchu czy rodzinny wyjazd na święta powinien zapisać w kalendarzu tę datę. Na Targach TT Warsaw można znaleźć niezliczone inspiracje i pomysły na bliższe lub dalsze wyjazdy. To obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników podróży oraz osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Lista planowanych atrakcji stale wydłuża się, będzie więc z czego wybierać.

Sport, zabawa i relaks
Wyjątkową gratką dla fanów aktywnego wypoczynku będzie strefa The World Games 2017. Wizyta tam to okazja do poznania ciekawych dyscyplin nieolimpijskich, wzięcia udziału w warsztatach sportowych, miniturniejach czy konkursach. To także szansa, by porozmawiać ze sportowcami. Dzięki specjalnym goglom każdy chętny przeniesie się w wirtualną rzeczywistość i poczuje atmosferę rozgrywek futbolu amerykańskiego, sportowej wspinaczki, sportów wodnych i powietrznych, a także sztuk walki.

Setki polskich i zagranicznych wystawców jak co roku zachęcać będą do skorzystania z ciekawej oferty. Biura podróży, hotele, szlaki turystyczne, organizatorzy turystyki aktywnej - to tylko część z nich. Będą się także promować kraje, regiony, miasta i gminy. Aby przyciągnąć uwagę gości, wielu zapowiada konkursy z wartościowymi nagrodami.Warto też odwiedzić multimedialną strefę turystyczną „Odkryj Polskę!”. Po spacerze wśród stoisk z pewnością popularnością będzie się cieszyć specjalnie zaaranżowane kino, w którym wygodne leżaki zastąpią tradycyjne siedzenia. Odpoczynek umilą filmy promujące piękne polskie zakątki. Nie zabraknie też innych atrakcji - interaktywne stoły oraz infokioski zapewnią zabawę i gimnastykę dla umysłu. Będzie można sprawdzić się w grach, quizach i puzzlach.

Opowieści ze wszystkich stron świata
Wspaniałe wydarzenie, jakim są Targi TT Warsaw, nie mogłoby się odbyć bez spotkań z podróżnikami. Bliskie i dalekie zakątki widziane oczami osób, które poświęciły swoje życie podróżom pozwala przenieść się wraz z nimi w egzotyczne miejsca, wysokie góry, między dzikie plemiona czy do sąsiednich krajów. Monika Witkowska opowie o zdobywaniu najwyższego szczytu Ziemi, Mount Everest, a podróżnik, fotograf i autor książki „Może (morze) wróci”, Bartek Sabela, podzieli się historią znikającego jeziora Aralskiego w Uzbekistanie. Natomiast Robert Robb Maciąg zabierze słuchaczy do Indii, a dla dzieci poprowadzi niesamowite warsztaty tybetańskie. Spotkanie z podróżnikiem Arkadym R. Fiedlerem, synem wielkiego pisarza, będzie poświęcone m.in. ekspedycjom do Amazonii. Poza tym warto będzie wysłuchać historii innych globtroterów o zwiedzaniu Azji autostopem, wojażach po Ameryce Środkowej, a także wrażeń z wizyty w Czarnobylu.

Informacje praktyczne
Targi TT Warsaw odbędą się w dniach 24-26 listopada w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Rejestracja upoważnia do bezpłatnego wstępu. Można jej dokonać online do 22 listopada lub na miejscu. Wydarzenie trwa w godzinach 10.00-17.00. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.ttwarsaw.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/Urlopowicze.

Dogodny dojazd
Na targi można dojechać bezpłatnymi autokarami firmy POLONUS, które będą kursowały co godzinę od 9.00 do 17.00 na trasie Dworzec Warszawa Zachodnia - Dworzec Warszawa Centrum - Dworzec Warszawa Wschodnia - Centrum MT Polska. Zapewniony jest także transport powrotny, a rozkład jest na stronie internetowej targów.

Szybko i wygodnie będzie można dojechać pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworców Warszawa Śródmieście i Warszawa Wschodnia do stacji docelowej Warszawa Gocławek. Dojazd samochodem z centrum Warszawy zajmuje ok. 20 minut. W pobliżu hal wystawienniczych znajdują się przystanki autobusowe linii 143, 145, 173, 183, 225, 245, 315, 401, 514 i 520.Więcej informacji:

Na targach będą stoiska narodowych organizacji turystycznych, ambasad, biur podróży, lokalnych organizatorów wyjazdów czy atrakcji turystycznych. Ale to nie wszystko. Hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, agencje turystyki aktywnej - wybór jest tak szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie. Prezentowana oferta zadowoli tych, którzy lubią podróżować w grupie, jak i tych, którzy wolą poznawać świat na własną rękę.

Wśród wystawców będą przedstawiciele z Europy, m.in. z Niemiec, Słowacji, Czech, Hiszpanii, Belgii, Białorusi, Gruzji, Litwy, Malty, Mołdawii, Szwecji, Ukrainy czy Węgier. Nie zabraknie też reprezentantów Bałkanów: Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Albanii, Bośni i Hercegowiny czy Macedonii. Firmy z części kontynentalnej, jak i Sycylii oraz Sardynii będą reprezentować Włochy. Wśród polskich wystawców znajdą się przedstawiciele regionów, miast, gmin, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, atrakcji turystycznych i wielu innych.


Mołdawia

Na TT Warsaw będą goście z Afryki, Bliskiego Wschodu, Azji, obu Ameryk czy Karaibów. Obecność potwierdzili m.in. wystawcy z Egiptu, Maroka, Etiopii, Tanzanii, Turcji, Izraela, Jordanii, Palestyny, Chin, Bhutanu, Japonii, Indii, Indonezji, Sri Lanki, Tajlandii, Malediwów, Wietnamu czy Uzbekistanu. Grono zza oceanu uzupełnią przedstawiciele z Dominikany, Kuby, Wenezueli, Stanów Zjednoczonych, a także Panamy i Jamajki.


Marakesz (Maroko)

Na sportowo

Dla fanów sportu gratką będzie wizyta na stoisku organizatora Igrzysk Sportów Nieolimpijskich - The World Games 2017, które będą największym sportowym wydarzeniem w Polsce i odbędą się już za osiem miesięcy na Dolnym Śląsku. To okazja by poznać ciekawe dyscypliny nieolimpijskie, wziąć udział w warsztatach sportowych, miniturniejach czy konkursach, a także porozmawiać ze sportowcami. Dzięki specjalnym goglom każdy chętny przeniesie się w wirtualną rzeczywistość i poczuje atmosferę rozgrywek futbolu amerykańskiego, sportowej wspinaczki, sportów wodnych i powietrznych oraz sztuk walki. Dla chętnych i odważnych będzie wiele okazji do zdobycia gadżetów z oficjalnym logo Igrzysk.

Kino, spotkania i konkursy
Warto też odwiedzić multimedialną strefę turystyczną „Odkryj Polskę!”. Po spacerze wśród stoisk będzie można odpocząć w specjalnie zaaranżowanym kinie, w którym wygodne leżaki zastąpią tradycyjne siedzenia. Odpoczynek umilą filmy promujące piękne polskie zakątki. Nie zabraknie też innych atrakcji. Interaktywne stoły oraz infokioski zapewnią zabawę i gimnastykę dla umysłu, a także szansę do sprawdzenia się w grach, quizach i puzzlach.

W programie targów są również spotkania z nietuzinkowymi osobami. Jedną z nich będzie profesor Witold Modzelewski, który łączy działalność zawodową z twórczością artystyczną i pasją historyczną. Przybliży on historię pałacu z XVIII wieku, obecnie Hotelu Pałacu Alexandrinum. Słuchacze poznają także interesujące spojrzenie profesora na historię Polski, a w szczególności na stosunki polsko-rosyjskie. Wykład będzie połączony z premierą III tomu książki „Polska - Rosja. Wojny nie będzie”.

Wielu wystawców przyciągnie uwagę barwnymi stoiskami, kolorowymi strojami i muzyką, a wszystko po to, by zachęcić odwiedzających do zapoznania się z katalogiem czy ofertą. Konkursy to zresztą stały element TT Warsaw. Warto zaangażować się w nie, bo na szczęśliwców czekają cenne nagrody, m.in. wycieczka do Tunezji, Legolandu, rejs do Szwecji, a także vouchery na pobyty w hotelach, albumy, upominki i wiele różnych drobiazgów.


Wyspy Liparyjskie

Brak komentarzy: