tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

poniedziałek, 17 lipca 2017

4 gorące kraje, do których nie potrzebujesz wizy


Polskie lato nie zawsze bywa słoneczne. Zdarza się, że pogoda zaplanowała opady deszczu i chłód akurat w czasie Waszego urlopu, zmuszając wypoczywających do spędzenia dni wolnych w domu. Ale to nie jedyna opcja - zawsze można polecieć do ciepłych krajów i to bez konieczności organizowania wizy. Egzotyka bez zbędnej biurokracji? Jesteśmy na tak!

Gorące kraje bez wizy

Tajlandia

Kraje azjatyckie od kilku lat cieszą się coraz większym zainteresowaniem polskich turystów. Co kusi ich do odbywania tak dalekich wypraw? Z pewnością ceny - najdroższy jest bowiem przelot, a i on nie musi kosztować wiele. Z pomocą przyjdzie nam z pewnością wyszukiwarka tanich połączeń lotniczych, za pośrednictwem której znajdziemy idealną ofertę. Kolejną korzyścią płynącą z egzotycznych wypraw jest oczywiście gwarancja świetnej pogody. Z tą, w przypadku Tajlandii, trzeba jednak uważać - wszystko zależy bowiem od tego w której części roku wybierzecie się do tego kraju. Od lipca aż do października trwa tam pora deszczowa, dlatego to nienajlepszy moment na azjatycką wyprawę. Turystom rekomenduje się planowanie urlopów w tym kraju w porze ciepłej i suchej, trwającej od listopada do lutego. Wówczas temperatury nie przekraczają 32 stopni.

RPA

Jeśli zamiast krajów azjatyckich wolelibyście wybrać się do Afryki, to proponujemy rozważyć podróż do RPA. Ta malownicza kraina pozwoli Wam odkryć krajobrazy znane z popularnych filmów przyrodniczych bez konieczności posiadania wizy, o ile nie planujecie odwiedzić Suazi. Obywatele krajów należących do Unii Europejskiej mogą przebywać na terenie RPA przez 90 dni za okazaniem paszportu oraz biletu powrotnego. Warunki atmosferyczne sprzyjają turystom w zasadzie przez cały rok - temperatury wahają się od 20 do 28 stopni w zależności od regionu kraju.

Indonezja

Przy okazji omawiania rajskich, ciepłych miejsc, w których od przyjezdnych nie wymaga się posiadania wiz, nie można zapomnieć o Indonezji. Tamtejsze wysepki, z Bali na czele, są wymarzonym kierunkiem podróży dla wielu entuzjastów zwiedzania świata. Imponujące rafy koralowe, wspaniałe plaże i idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, a do tego osobliwa fauna i flora tego miejsca przyciągają co roku rzesze podróżników, którzy opuszczają Indonezję z wielkim żalem. Jeszcze do niedawna zachwycanie się tymi cudami natury nie było możliwe, bowiem dopiero od 2015 roku Indonezja zniosła obowiązek wizowy dla obywateli 45 krajów (w tym Polski). Rok później weszła w życie nowelizacja dekretu, umożliwiająca odwiedzenie kraju nie tylko w celach turystycznych, ale także społecznych, rodzinnych czy artystycznych. Za okazaniem paszportu można przebywać w Indonezji do 30 dni, bez możliwości przedłużenia lub zmiany rodzaju wizy.

Dominikana

Po raz kolejny opuszczamy rejony azjatyckie. Tym razem po to, by przenieść się do gorącej Dominikany! Jeśli chcecie odwiedzić Karaiby, to zupełnie nie musicie martwić się o pogodę, bo jest ona idealna przez cały rok. Średnia temperatura powietrza wynosi 30 stopni, jednak warto wiedzieć, że końcówka sierpnia i początek września to okres największej aktywności huraganów. Te nie zdarzają się często, jednak dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie planować podróży na Dominikanę właśnie wtedy. Wiza nie jest tu wymagana od obywateli Polski, jednak muszą oni posiadać kartę turystyczną (nabywaną na lotnisku, zwykle uwzględnioną w kosztach przelotu) ważną przez 30 dni, którą można przedłużyć na kolejne tyle za dodatkową opłatą.

Jeśli spędzanie wakacji w kraju jest dla Was zbyt ryzykowne ze względu na niepewne prognozy pogody, a ciepłe zakątki europejskie nie są już wystarczającym wyzwaniem podróżniczym, możecie wybrać egzotyczną alternatywę. Na świecie jest wiele pięknych miejsc do odkrycia, co wcale nie musi wiązać się z biurokracją, której pokonanie może zająć wiele czasu. Warto też wiedzieć, że egzotyka w dobrej cenie to wcale nie oksymoron! Tanie loty można znaleźć dzięki wyszukiwarkom takim jak www.infoloty.pl, natomiast noclegi u lokalnej ludności będą cudowną przygodą i alternatywą dla wysokich cen hotelowych.

Brak komentarzy: