tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

niedziela, 16 lipca 2017

Trwają wakacje i warto się tym cieszyć


Pogoda w Polsce w wakacje bywa kapryśna. Nie inaczej jest w tym roku. Dlatego wiele i wielu z nas decyduje się w ostatniej chwili na podróż za granicę. Oferty last minute bywają atrakcyjne cenowo, a kierunki wycieczek interesujące. Można też samemu kupić loty i zarezerwować hotele.

Skoro planujesz wakacje w ostatnim momencie, prawdopodobnie najlepiej jeśli skupisz się na zaplanowaniu wszystkich części wyjazdu poprzez Internet. Teraz możesz nie tylko kupić bilety lotnicze czy zarezerwować hotele i przejazdy, ale także wymienić walutę, kupić wycieczki na miejscu i bilety wstępu do atrakcji turystycznych. Sprawdź jak to zrobić.

Wakacje Planowanie

Jak się zabrać do planowania wakacji na ostatnią chwilę?

Zwyczajowo zaczynamy od przejrzenia stron internetowych biur podróży, które oferują last minute. Wśród wielu warto wymienić Rainbow Tours, TUI, Neckermann, Itaka czy bardziej specjalistyczne - skupiające się na poszczególnych krajach. Pomoże wrzucenie w wyszukiwarki odpowiedniego pytania, jak “last minute” i dodanie nazwy kraju, który nas interesuje. Porównaj ceny między poszczególnymi touroperatorami. Przyjrzyj się tym, które wydają się o wiele bardziej atrakcyjne, ponieważ mogą zawierać w szczegółach oferty dodatkowe opłaty.

Dla porównania sprawdź strony internetowe z tanimi lotami oraz tanimi noclegami. Tanie loty i tanie hotele możesz znaleźć w porównywarkach typu Skyscanner, Seat Guru lub Kayak. Warto rzucić okiem także bezpośrednio na strony Ryanair, Wizzair, Easyjet, Vueling czy Small Planet. Jeśli lot i hotel wychodzą taniej niż zakup wycieczki, pewnie warto zorganizować wakacje na własną rękę.

Mam rezerwację wakacji, co dalej?

Oczywiście należy mieć zaakceptowany urlop przez swojego przełożonego w pracy. Jeżeli mamy taką możliwość, lepiej uprzedzić swojego szefa, że chcemy upolować okazję i dać widełki na dni urlopu, niż blokować konkretną datę.

Następnie warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie podróżne. Dostępne są różne warianty polis w zależności od firmy ubezpieczeniowej, kraju podróży oraz wysokości kwoty gwarancyjnej. W dzisiejszych czasach zakup takiej usługi nie jest trudny i można go łatwo dokonać poprzez porównywarkę cenową, taką jak Ubezpieczenia Online. Studenci i osoby przed trzydziestką mogą korzystać także z kart młodzieżowych, takich jak Euro 26, które oprócz ubezpieczenia dają także zniżki w wielu miejscach w całej Europie.

Jedną z ostatnich rzeczy jest zaopatrzenie się w walutę kraju, do którego się wybieramy. Obecnie nie trzeba pędzić od kantoru do kantoru w centrum miasta lub w galerii handlowej, ale po prostu wystarczy dokonać przewalutowania gotówki w kantorze internetowym. Wystarczy przelać pieniądze do kantoru, takiego jak Walutomat.pl, i dokonać wymiany złotówek na euro, funty, franki czy dolary, po korzystnym kursie, a potem otrzymać je na swoje konto walutowe. Dzięki temu omijamy wyższe kursy w kantorach stacjonarnych i w bankach. Warto spróbować, ponieważ w wakacje dla nowych użytkowników proponowane są atrakcyjne stawki i rabaty, na przykład w ramach takich kampanii jak 50% rabatu na pierwszą transakcję https://www.walutomat.pl/landing/wakacje/W podróży


Jeżeli Twój wybór padł na zorganizowane wakacje z biurem podróży, dalsze wytyczne otrzymasz od swojego opiekuna. Możesz jednak potrzebować dotrzeć samodzielnie na lotnisko. Jeśli masz potrzebę dojechania własnym samochodem, sprawdź możliwość rezerwacji parkingu długoterminowego na terenie lotniska. Zazwyczaj dostępne są korzystne promocje przy rezerwacji internetowej z wyprzedzeniem. Podobnie z transportem autobusami bądź koleją. Szczegółów szukaj na stronach www portów lotniczych i przewoźników.

I tyle, pamiętaj aby w ciepłych krajach pić dużo wody i dbać o skórę stosując wysokie filtry ochronne. Korzystaj z wakacji, póki są!Gdzie na wakacje?

Sprawdź nasze pomysły na wakacje 2017
Wakacje 2017

Brak komentarzy: