poniedziałek, 8 kwietnia 2024

Lazurowe Wybrzeże [wakacje na Lazurowym Wybrzeżu]

Któż z nas nie słyszał o Riwierze Francuskiej, zwanej Lazurowym Wybrzeżem? Chyba o luksusie i świetnej pogodzie tego miejsca słyszeliśmy wszyscy. Tylko jaka jest naprawdę ta część Europy? Przeczytaj poniższy artykuł.

Wakacje Lazurowe Wybrzeże

Pogoda na Lazurowym Wybrzeżu – kiedy lecieć?

Lazurowe Wybrzeże najwspanialsze jest chyba latem. Choć słońce świeci tutaj 300 dni w roku, to największa liczba turystów przybywa tutaj właśnie w okresie letnim. Można tutaj odpocząć w blasku promieni słonecznych oraz ciepłej wody. Zimy charakteryzują się łagodnym przebiegiem, temperatura nie spada poniżej 12 stopni.

Najważniejsze atrakcje turystyczne Lazurowego Wybrzeża

Lazurowe Wybrzeże czy Riwiera Francuska kojarzy się nam głownie z luksusem i gwiazdami, które na luksusowych jachtach spędzają wakacje. Luksusowe i przytulne kąpieliska, ogrody oliwne, góry, piękne miasteczka i ekskluzywne hotele to wszystko to co można znaleźć na Lazurowym Wybrzeżu.

Znajduje się tutaj największy w Europie kanion Grand Canyon du Verdon oraz piękna 9-kilometrowa plaża Plage de Tahiti. Początki turystyki na Lazurowym.

Wśród najsłynniejszych kurortów znaleźć można:
Saint-Tropez – odpoczywają tutaj głównie sławy światowego sportu, biznesu i sztuki. W Saint-Tropez przeważają hotele i obiekty noclegowe przeznaczone dla zamożnych gości.

Cannes posiada świetnie rozwiniętą bazą hotelową, charakteryzuje się luksusem i bajecznie drogimi domami należących do gwiazd showbusinessu i sportu.

Cannes jest głównym portem jachtowym Francji oraz ośrodkiem turystyki kongresowej. W Cannes odbywają się znane festiwale i targi, które co roku ściągają tysiące turystów.

Nicea bogata jest w zabytki pochodzące z okresu od III wieku n.e., muzea (np. Muzeum Matisse).
Znajduje się tutaj ponad 2000 hoteli, które oferują przyjezdnym ponad 12 tys. pokoi. Każdego roku do Nicei przyjeżdża około 2 mln turystów, z czego zdecydowana większość odwiedza to miasto latem (głównie w sierpniu). Nicejskie targi książki, ale też inne imprezy międzynarodowe (np. słynny karnawał nicejski) są innymi atrakcjami turystycznymi, które przyciągają odwiedzających w ciągu całego roku.

Na Lazurowym Wybrzeżu odnajdziemy też inne atrakcje:

  • Tor Formuły 1 w Monako uważany jest za jeden z najbardziej niebezpiecznych torów wyścigowych F1.
  • Perfumeria Molinard – założona w 1849 r. jest jedną z najważniejszych perfumerii w Grasse. Podczas wizyty w laboratorium można obserwować jak przebiega proces tworzenia perfum a nawet stworzyć swój własny zapach.
  • Aleja gwiazd w Cannes.
  • Escargots de la Dominette czyli hodowla ślimaków.
  • Muzeum Picassa w Antibes.
  • Fabryka Czekolady Alexandre w Roubion słynie ze swych wyrobów w całym regionie.

Wycieczki i wczasy na Lazurowym Wybrzeżu

Pobyt na Lazurowym Wybrzeżu będzie nasz kosztować około 1500 zł za 7 dni. Oczywiście w ofertach biur podróży znajdziemy również oferty zdecydowanie droższe.

Wiza

Nie jest wymagana.

Mapa Lazurowego Wybrzeża

Brak komentarzy: