tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

wtorek, 11 grudnia 2007

Trochę lata - Biograd na Moru [Chorwacja]


Biograd na Moru ChorwacjaZa oknem zimno, deszcz. Nic się nie chce. Ale przynajmniej ma się czas na wspominanie lata i towarzyszących mu wymarzonych podróży.
Tak się składa, że dzisiejsze popołudnie spędziłem z moją kuzynką, która tegoroczne wakacje spędziła w Chorwacji, a dokładnie w Biograd na Moru.
Piękny kraj, piękne miasto. Do dzisiaj jest podekscytowana pokazując mi swoje zdjęcia.

Postanowiłem dowiedzieć się troszkę więcej o tym mieście.


Chorwacja BiogradBiograd na Moru jest jedną z najbardziej popularnych miejscowości w tej części dalmatyńskiego wybrzeża. Miasto leży na półwyspie pomiędzy zatoką Boszana i zatoką Soline. Przy wybrzeżu przed miastem znajdują się wysepki Planac i Svieta Katarina. Miasto ma niezwykle bogatą przeszłość. Z dawnego miasta królewskiego zostały tylko fragmenty murów oraz fundamenty antycznych i średniowiecznych budowli.

Oprócz wyśmienitego miejsca do odpoczynku i zwiedzania dla prostych ludzi, miejscowość ta jest atrakcyjna również dla żeglarzy. Do dyspozycji mają aż dwie przystanie jachtowe. Promem można się udać do Tkonu na wyspie Pašman. Zorganizować warto sobie wycieczkę do pobliskich przepięknych parków narodowych Krka i Kornati.
Super byłoby tam pojechać, pokąpać się w lazurowej zatoce i poopalać na rozległych plażach, otoczonych lasami sosnowymi.

Autor zdjęć z Chorwacji: Mariola i Damian Gargas

Brak komentarzy: