tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

czwartek, 27 listopada 2008

Pociąg papieski


Pociąg papieskiPociąg papieski
Pociąg papieski
Pociąg papieski

Pociąg Papieski łączy Kraków i Wadowice. Ma złoty kolor, widnieje na nim napis "Totus Tuus", jest na nim herb Jana Pawła II. W środku zainstalowano ekrany, na których emitowane są wspominkowe materiały z pielgrzymek Jana Pawła II i inne filmy katolickie oraz reklamy. Kursuje trzy razy dziennie. W wakacje można do niego wsiąść każdego dnia i przemierzyć Kolejowy Szlak Jana Pawła II.

W 2009 roku kursuje tylko raz dziennie. Zmieniły się też dni kursowania, gdyż pociąg nie jeździ w poniedziałki i czwartki. Zobacz aktualny rozkład.

Wiedzie on poprzez stacje: Kraków Główny, Kraków Płaszów, Kraków Łagiewniki, Skawina, Kalwaria Zebrzydowska - Lanckorona, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice.


Od września 2008 roku raz w miesiącu (lipiec, sierpień) słynny skład jeździ już nie tylko do Wadowic, ale także dalej - do słowackiej Żyliny. Dociera tam poprzez Andrychów, Kęty, Bielsko-Białą, Żywiec i Czadcę.

My pociągiem papieskim (jak jeszcze kursował trzy razy na dzień) dotarliśmy z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej, następnie z Kalwarii do Wadowic. A z Wadowic prosto do Krakowa. Fajna podróż, polecamy!

Pociąg papieski


Brak komentarzy: