tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

sobota, 10 października 2009

London Eye w Londynie [mapa, foto]


London EyeJednym z nowożytnych symboli stolicy Wielkiej Brytanii jest London Eye (Londyńskie Oko). Roztacza się z niego monumentalna panorama miasta. Wstęp nie należy do najtańszych, ale naszych Czytelników, którzy posiadają trochę gotówki w kieszeni, serdecznie zapraszamy do wyjechania 135 metrów nad poziom ziemi.

Pełny obrót magicznego koła w samym centrum Londynu trwa około pół godziny. Można zarezerwować sobie wejście o konkretnej godzinie, można też wykupić roczny karnet. London Eye jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo, ale młodzież, która nie ukończyła 16 lat, musi być pod opieką dorosłych. Nie można spożywać własnego jedzenia i picia w kapsułach.

Ta atrakcja turystyczna Londynu otwarta jest codziennie oprócz 25 grudnia i krótkiego okresu w styczniu, gdy dokonywana jest konserwacja. Najbardziej tłoczno jest w wakacje, między godzinami 11 a 15. Szczegóły na stronie www.londoneye.com

Wśród ciekawych atrakcji dla bogatszych z nas - jest możliwość wynajęcia prywatnych kapsuł. Mogą je rezerwować zakochani, organizatorzy imprez różnego rodzaju, a także rodzice na imprezę dla dzieci. Można też zamówić sesję upiększania urody w kapsule piękności.

Oko na Londyn można też rezerwować do produkcji filmowych i innych nietypowych przedsięwzięć. Więcej w przewodniku dla mediów.

Zobacz także: Zdjęcia z LondynuBrak komentarzy: