tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

sobota, 21 listopada 2009

Sylwester 2009 Warszawa - BBC Big Band i Edyta Górniak


Jeżeli zastanawiacie się, co robić w Sylwestra 2009, to może warto jednak pomyśleć o Warszawie? Pewnie fajniej byłoby w górach, ale także stolica ma całkiem ciekawą propozycję na powitanie nowego roku 2010.

Sylwester WarszawaW sylwestrowy wieczór na scenie Sali Kongresowej po raz pierwszy w Polsce wystąpi najbardziej znana na świecie brytyjska orkiestra – BBC BIG BAND. Gościnnie zaśpiewa Edyta Górniak, obok której zobaczymy wokalistkę Monikę Dryl. Obydwie piosenkarki wspólnie z BBC BIG BAND wykonają aranżacje największych światowych hitów.

31 grudnia 2009 odbędą się aż dwa koncerty. Pierwszy z nich rozpocznie się o godzinie 19.00, zaś drugi o godzinie 22.30. Około godziny 23.30 przewidziana jest przerwa na przywitanie Nowego Roku.

Bilety:
pierwszy koncert: ceny od 90 zł do 440 zł brutto.
drugi koncert: ceny od 140 zł do 490 zł brutto (w ramach biletu udział w imprezie sylwestrowej, napoje alkoholowe oraz catering, podczas przerwy na przywitanie Nowego Roku).

BBC BIG BAND jest jedną z najznamienitszych orkiestr na świecie. W swojej wieloletniej historii muzycy zdobyli liczne nagrody, w tym ‘Best Big Band Award’ przyznawaną podczas British Jazz Awards, którą zostali uhonorowani aż 6-krotnie. Koncerty zespołu zobaczyło tysiące widzów, zaś wśród artystów, z którymi grupa współpracowała można wymienić takie mega gwiazdy jak: Tony Bennett, Ray Charles, George Benson, Amy Winehouse, Van Morrison, Michael Buble, George Shearing, Michel Legrand, Phil Woods i wielu innych. Oprócz koncertów studyjnych BBC Big Band występuje w największych salach koncertowych w Wielkiej Brytanii (m.in. londyńskie Royal Albert Hall) i na całym świecie. Na Wyspach Brytyjskich BBC Big Band jest najbardziej rozpoznawalny dzięki swojemu poniedziałkowemu, wieczornemu show w BBC Radio 2 prowadzonemu przez wokalistkę Clare Teal. BBC Big Band zasłynął też dzięki swoim występom w BBC Radio 3 w programie Jazz Line Up. Ich wykonania są znane ogromnej rzeszy odbiorców na całym świecie dzięki regularnym transmisjom w BBC World Service. Tylko ostatnio BBC Big Band pojawił się na wielkich festiwalach jazzowych w Londynie, Coventry, Gateshead, Cheltenham, Edinburgh, Great North, Swansea, Scarborough i Brecon.

Zobacz również: Sylwester 2014 w Europie

Brak komentarzy: