wakacje >> tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

poniedziałek, 12 kwietnia 2010

Feria de Abril [Sewilla - Hiszpania]


Feria de Abril w SewilliFeria de Abril w hiszpańskiej Sewilli, to największy andaluzyjski festiwal flamenco i korridy.

Festiwal w Sewilli zwany po hiszpańsku Feria de abril de Sevilla (po angielsku: The Seville Fair, Seville April Fair) jest organizowany w stolicy regionu Andaluzja. Impreza odbywa się przeważnie od drugiego tygodnia po Wielkim Tygodniu (tzw. Semana Santa).

Oficjalnie Feria de Abril zaczyna się o północy w poniedziałek i trwa sześć dni, aż do niedzieli. Wiele wydarzeń wprowadzających do nastroju imprezowego zaczyna się już w sobotę poprzedzającą start Ferii. Każdego dnia w południe organizowana jest parada powozów, które wiozą znamienitych mieszkańców Sewilli do areny walki byków La Real Maestranza, gdzie spotykają się hodowcy i torreadorzy.

Na terenach targowych i na brzegu rzeki Guadalquivir rozkładają się namioty (casetas). W barwnych stoiskach prezentują się duże rody Sewilli, miłośnicy klubów, grupki znajomych oraz zrzeszenia, stowarzyszenia i partie polityczne. Wieczorami i nocami wszyscy śpiewają, raczą się drinkami z cherry Jerez lub wina manzanilla, jedzą hiszpańskie przekąski (tapas) oraz tańczą "Sevillanas".

Zobacz też: Sewilla [przewodnik]

Flamenco Sewilla

Brak komentarzy: