tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

piątek, 28 maja 2010

Festiwal Światła w Jerozolimie 2010


(The Jerusalem Festival of Light 2010)

Światło poza funkcją praktyczną, czyli rozjaśnianiem pokoju, ulicy, biura, ma też ogromną wartość artystyczną. Zapewnia bezpieczeństwo, rozjaśniając mroki nocy, uwypukla zabytki i atrakcje turystyczne z materii miast, a także pozwala poznać znane doskonale obiekty i osoby w... "nowym świetle".

Już od 9 do 16 czerwca 2010 roku w Jerozolimie zgromadzą się miłośnicy zabawy światłem. Będą oni podczas Festiwal Światła 2010 odmieniać oblicze tego miasta dzięki nowoczesnym technologiom i kreatywnym pomysłom ich wykorzystania. Udział w imprezie weźmie pięciu artystów z zagranicy. Będą pokazy teatralne, taneczne i akrobatyczne połączone z grą świateł i pokazami pirotechnicznymi w Ogrodach Habonim. Otwarcie festiwalu będzie mieć miejsce przy basenie Sułtana - Orkiestra Symfoniczna z rozmachem wykona koncert, a znany designer Avi-Yonah Bueno (Bambi) ubarwi go oświetleniem.

Po raz pierwszy impreza odbyła się w poprzednim roku na Starym Mieście Jerozolimy. Wydarzenie obejrzało ponad dwieście tysięcy osób. Stworzono posągi i pomniki, instalacje artystyczne, były pokazy i inne formy artystycznej ekspresji.

Program Festiwalu Światła 2010 w Jerozolimie (po angielsku)

Tak było w zeszłym roku:
Jerozolima Festiwal Światła Izrael
autor: RonAlmog, licencja CC

Mapa Jerozolimy


Brak komentarzy: