tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

sobota, 19 czerwca 2010

Najdziwniejsze imprezy świata na wakacje 2010


Lato 2010 Imprezy Turystyczne FestiwalePrzedstawiamy kilka najciekawszych wydarzeń, na które latem udają się turyści chętni odrobiny odmiany od szarej codzienności. Jednym z nich mogłoby być toczenie sera w Gloucestershire, ale niestety w tym roku zostało odwołane z powodu zbyt dużej liczby potencjalnych turystów. Sprawdźmy, gdzie pojechać na wakacje, aby dobrze się zabawić. I absurdalnie.

Roswell Alien Festival w USA


1-5 lipca
W Roswell w Nowym Meksyku tysiące osób, które wierzą w istnienie UFO i istot pozaziemskich zbierają się na corocznym festiwalu "obcych". Sporo z nich przebiera się w kostiumy, w jakich mieli widzieć przybyszy z kosmosu. Oprócz "gonitwy za obcym" są także debaty i wykłady.

Różowa Noc w Rimini


2-5 lipca
Włoski kurort Rimini zmieni się w Różowe Miasto podczas piątej już edycji niezwykłej imprezy. Całe miasta wzdłuż wybrzeża Morza Adriatyckiego zmienią się w różowe.
Zaplanowano koncerty, spektakle teatralne, happeningi, pokazy uliczne, a nawet pokazy sztuki magicznej. Nie zabraknie sztucznych ogni, iluminacji, różowych mebli i gadżetów, a także spotkań i mnóstwa emocji.

Więcej o imprezie w naszym Przewodniku po Włoszech - Różowa Noc 2010 [Rimini, Włochy]

Festiwal Noszenia Żon w Finlandii


3 lipca
Każdego lata w fińskim mieście Sonkajarvi odbywa się narodowy turniej noszenia żon. Mężowie muszą przenieść wybranki swoich serc przez tor liczący 250 metrów. Za każde upuszczenie kobiety doliczanych jest 15 karnych sekund. Żona musi ważyć co najmniej 49 kilogramów lub musi liczyć się z trzymaniem dodatkowego plecaka. Techniki noszenia są rozmaite. Warto zobaczyć oraz uczyć się cierpliwości i wyrozumiałości na przykładzie upuszczanej żony i upuszczającego męża.

Gonitwa byków 2010 Pampeluna

Ucieczka przed bykami podczas festiwalu San Fermin w Hiszpanii


6-14 lipca
Co roku tłumy turystów z całej Europy przyjeżdżają do hiszpańskiej Pampeluny, aby obejrzeć gonitwę byków. Przed rozwścieczonymi bykami uciekają żądni emocji biegacze. Co roku impreza pojawia się w relacjach mediów w związku z poturbowanymi osobami.

Zobacz zdjęcia z San Fermin (Pampeluna)


Bunol Hiszpania Tomatina

Tomatina, czyli bitwa na pomidory w Buñol


25 sierpnia
Podstawową zasadą przy rzucaniu pomidorem jest "najpierw zgnieć, potem wal". Pomidory dostarczane są na ulice ciężarówkami. Po imprezie po ulicach płynie czerwona rzeka. Z kolei sygnał do rozpoczęcia walki daje stary zwyczaj. O godzinie 10.00 na słup wysmarowany mydłem próbuje wdrapać się kilkunastu śmiałków, by zerwać wiszącą na nim szynkę. Gdy ktoś tego dokona, strzelają armaty a tłum zaczyna pomidorową bitwę. Jest dużo pryszniców, bo na imprezę przyjeżdża nawet 30 tysięcy turystów.
Zobacz La Tomatina 2012 (29 sierpnia) >>


Festiwal pływania z maską z rurką w Llanwrtyd Wells w Walii


29 sierpnia
Nietypowy festiwal, podczas którego organizowane są zawody w pływaniu z maską z rurką. Zawodnicy wpływają na torfowisko i pod powierzchnią wody muszą przemierzyć wskazany dystans. Mogą wychylić się nad wodę jedynie na chwilę, by sprawdzić czy płyną w dobrym kierunku. To jeden z najbardziej brudnych sportów ;)

Brak komentarzy: