tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

środa, 29 grudnia 2010

Jak mieszkać w ciepłych krajach przez cały rok?


Beach Palm Trees Riviera MayaMożna spontanicznie lub w sposób zaplanowany przenieść się na cały rok do ciepłych krajów. Jak spełnić marzenia i osiedlić się w miejscu, w którym słońca jest dostatek przez cały rok?

Podróż spontaniczna


Spontaniczne decyzje polegają na spakowaniu najpotrzebniejszych rzeczy, przekazaniu kluczy do własnego mieszkania zaufanej osobie i udaniu się w wymarzonym kierunku. Na miejscu jakoś znajdziesz miejsce zamieszkania i pracę, dzięki której będziesz w stanie przeżyć i cieszyć się okolicą.

Migracja w sposób zaplanowany


Spontaniczny wylot i zostawienie wszystkiego nie jest dla większości z nas odpowiednie. Dlatego jeśli pragniesz odmiany swojego życia, powinnieneś zaplanować wyjazd choćby z grubsza. Pod uwagę należy wziąć:

Zorganizuj się i wysłuchaj porad


Spytaj znajomych i nieznajomych, jak żyć w miejscu, w którym chcesz się teraz osiedlić. Przypomnij sobie, jak organizowałeś się przy wyjeździe na studia lub stypendium naukowe. Spróbuj znaleźć pomocne osoby i instytucje jeszcze przed wylotem. Zaplanuj pierwszy nocleg i zbierz jak najwięcej informacji o mieszkaniach, zwyczajach, organizacjach itp.

Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy


Minimalizm to sposób na życie. Kierując się nim, należy pozbyć się wszystkich niepotrzebnych rzeczy i zachować tylko te, które mieszczą się do plecaka turystycznego. Oddaj, sprzedaj, wyrzuć. Pieniądze wpłać do banku. Dzięki temu będziesz mieć mniej kłopotów i odwracających uwagę myśli, a gotówka będzie bardziej przydatna niż przedmioty.

Mieszkanie tu i tam


Jeżeli wynajmujesz mieszkanie, po prostu wyjedź, zaaklimatyzuj się w docelowym miejscu i powiadom właściciela, że rezygnujesz z wynajmu mieszkania. Klucze oczywiście najpierw przekaż komuś na miejscu.
Jeżeli jesteś posiadaczem mieszkania lub domu, również zostaw klucze komuś zaufanemu. Zleć mu znalezienie osoby, która wynajmie pokoje lub poleć przeprowadzenie tego procesu agencji nieruchomości. Będziesz mieć pieniądze na spłatę kredytu, utrzymanie za granicą oraz zabezpieczenie, gdybyś musiał wracać w rodzinne strony.

Podróż


Kup bilety, weź niezbędny prowiant, telefon komórkowy (włącz roaming!). Ruszaj w drogę. Pamiętaj, że koniec języka za przewodnika.

Jak zmniejszać ryzyko niepowodzenia w nowym miejscu?


Będziesz tym bezpieczniejszy, im masz pewniejsze dochody, dach nad głową i gromadę pomocnych ludzi. Dlatego zastanów się:
- co będziesz robić na początku wyjazdu?
- czy możesz zapewnić sobie dochód pracując przez Internet?
- do kogo możesz się zwrócić w kłopotach?
- czy masz wystarczająco pieniędzy w banku na początek nowej drogi życia?
- kiedy zrobisz szczepienia?
- jaki jest Twój plan awaryjny?

Powodzenia.
Jak jeszcze możesz się przygotować do zmiany miejsca zamieszkania?
Dokąd najlepiej wyemigrować? Na co zwrócić uwagę?

Brak komentarzy: