tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

poniedziałek, 14 lutego 2011

Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB Berlin 2011


AKTUALIZACJA! Przejdź na tę stronę, aby przeczytać o

Międzynarodowe Targi Turystyczne w Berlinie ITB 2012


Kochacie podróżować, poznawać nowe kultury i smakować egzotycznych potraw? Macie jednak ograniczenia finansowe i musicie się zadowolić relacjami przyjaciół lub zdjęciami z internetu? Wystarczy odwiedzić największe na świecie targi branży podróżniczej i poczuć atmosferę odległych kontynentów, a także osobiście poznać ich mieszkańców. Wszystko to znajdziecie pod dachem wielkiej hali w stolicy Niemiec! Wystawa odbędzie się w dniach 9-13 marca 2011.

Tradycja targów turystycznych


Targi turystyczne w Berlinie 2011Berlińskie targi odbywają się od 1966 roku i przodują w liczbach. Są najchętniej odwiedzanymi przez touroperatorów, turystów, studentów i podróżników targami tego typu na świecie! Tradycja zobowiązuje, dlatego też z roku na rok rośnie powierzchnia hali, na której się one odbywają. Rokrocznie przygotowywane przez organizatorów spotkania ze znanymi postaciami branży turystycznej oraz liczne gry i konkursy, w których wygrać można cenne nagrody rzeczowe oraz wycieczki do wymarzonych krajów, są coraz bardziej ciekawe.

Jak dojechać do Belina?


Berlin leży w sercu Europy, zaś doskonale rozwinięta infrastruktura drogowa, kolejowa i lotnicza pozwala dotrzeć na targi z każdej strony świata. Z południowej Polski dojedziemy tam autostradą A4, przed granicą skręcamy na krajową 18, po przekroczeniu granicy kierujemy się na autostradę numer 15 i po paru godzinach jazdy na północ docieramy do celu. Niemcy to jedyny kraj w Europie posiadający bezpłatne autostrady. Podróżni więc oszczędzają nie tylko czas, ale i pieniądze.

Berlin ma też bardzo dobre połączenia kolejowe z miastami Polski zachodniej (np. Poznań, Wrocław). Zarówno polskie PKP, jak i niemieckie linie kolejowe (Deutsche Bahn) oferują wiele korzystnych ofert na połączenia między tymi miastami. Z Poznania do stolicy Niemiec dojedziemy już w 2,5 godziny!

Do naszych zachodnich sąsiadów dotrzemy również samolotem. Jednak ta oferta jest zdecydowanie droga, i nawet czas przelotu z Warszawy, czy z Krakowa (2-3 godziny) nie wynagrodzi nam oczekiwania na odprawę lotniskową, a przede wszystkim straconych pieniędzy.

Dojazd z centrum Berlina pod hale


S-Bahn - linie: 5, 7, 9, 41, 46, 75 (przystanki Westkreuz, Messe Süd oraz Messe Nord/ICC znajdują się zaraz obok obiektów ITB).
Kto zdecyduje się na U-Bahn - linia 2, musi wysiąść na przystanku Kaiserdamm.

Światowe miejsce spotkań


Międzynarodowe Targi Turystyczne w Berlinie są ogromnym wydarzeniem branży podróżniczej. Jest to największa tego typu wystawa na świecie. Podczas zaledwie pięciu dni targów do stolicy Niemiec przybywa ponad sto tysięcy osób. Zasłużenie nazywane są międzynarodowym miejscem spotkań. Co roku ITB Berlin generuje obroty w wysokości 5 miliardów euro. Trzy czwarte z ponad 11.000 wystawców dociera z najdalszych zakątków świata, w celu wypromowania swojego kraju, przełamania stereotypów na jego temat, pokazania piękna i oryginalności czy zademonstrowania swojej kuchni, kultury i obyczajów. Większość odwiedzających targi touroperatorów pragnie poznać trendy i zmiany na rynku turystycznym, aby móc później dostosować swoje oferty podróżnicze według najnowszych potrzeb klientów.

Rok 2011 będzie wyjątkowy dla naszego kraju, a w szczególności dla branży turystycznej, gdyż Polska Organizacja Turystyczna podpisała umowę partnerską z organizatorami targów. Dla nas oznacza to możliwość korzystania z oferty marketingowej przygotowanej przez realizatorów wystawy - innymi słowy POT będzie mógł kontrolować wszystkie działania promocyjne na tej imprezie. Dodatkowo polscy wystawcy będą brali udział w otwarciu imprezy oraz zostaną im przydzielone specjalne przestrzenie na działania promocyjne naszego kraju w związku z Euro 2012, które odbędzie się w Polsce i na Ukrainie. Hasłem mającym przyciągnąć do nas potencjalnych turystów i zachęcić przedsiębiorców do nowych inwestycji jest: „Move your imagination” („Rusz wyobraźnią”).

Mechaniczne stworki chodzące po ulicach Berlina, filmy 3D pokazujące piękno polskiej kultury i folkloru oraz plakaty promujące Polskę na berlińskich stacjach metra z pewnością zapewnią dodatkowe atrakcje i zwrócą uwagę turystów na różnorodność i barwność naszej ojczyzny oraz przyczynią się do przełamania stereotypów krążących wśród Europejczyków na temat Polski i Polaków. Wzmocnienie pozytywnego wizerunku Polski za granicą, promowanie nas jako kraju kreatywnego, innowacyjnego, rozrywkowego i inspirującego oraz promocja polskich miast, naszej kultury i przyrody, to główne cele Polskiej Organizacji Turystycznej na czas targów. Z całą pewnością ten ambitny plan przyniesie skutki i już za rok pokaże wyniki całej kampanii reklamowej, w postaci zadowolonych kibiców odwiedzających nasz kraj za swoją ukochaną drużyną na Mistrzostwach Starego Kontynentu 2012.

ITB Berlin - informacje praktyczne


Miejsce i czas targów


Kompleks Wystawienniczy Messe Berlin, Messedamm 22, D-14055 Berlin
Polska na stanowisku 15.1Godziny otwarcia dla uczestników targów: 9-13 marca 2011, 10:00-18:00
Godziny otwarcia dla wszystkich zainteresowanych: 12-13 marca 2011, 10:00-18:00

Ceny biletów na targi turystyczne ITB Berlin


Jednorazowy bilet wstępu na 12 lub 13 marca 2011: 14,50 euro
Jednorazowy bilet wstępu zamówiony on-line na 12 lub 13 marca 2011: 12,00 euro
Jednorazowy bilet studencki: 8,00 euro
Jednorazowy bilet last minute na 13 marca 2011 po godzinie 14: 8,00 euro
Wejściówka pełna dla uczestnika targów: 46,00 euro
Wejściówka pełna dla posiadaczy kart: IATA/IATAN IDCard: 30,00euro
Wejściówka jednodniowa dla uczestnika targów 30,00 euro
Wejściówka dla wystawcy: 46,00 euro
Dzieci do lat 14 pod opieką dorosłych 12-13 marca: wstęp bezpłatny

Zobacz też: strona internetowa Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB Berlin

Zdjęcia z Targów Turystycznych w Berlinie 2011


Byłeś/aś wcześniej na targach ITB w Berlinie? Opowiedz nam o tym i zainspiruj więcej ludzi do wyjazdu w to niezwykłe miejsce, gdzie spotykają się kultury z całego świata. Skomentuj artykuł poniżej!

Brak komentarzy: