sobota, 19 marca 2011

Bilet Railpass na kolej w Belgii


Railpass BelgiaPodczas podróżowania po Belgii warto wziąć pod uwagę zakup biletu na pociąg Railpass. Bilet kolejowy B-Rail Railpass za 74 euro upoważnia do przejazdów pomiędzy dwoma belgijskimi stacjami kolejowymi. Można skorzystać z 10 podróży z przesiadką. Bilet nie daje za to prawa do podróży do punktów granicznych.

Karnet kolejowy jest dobrym pomysłem dla osób, które zatrzymują się np. na nocleg w Charleroi i chcą zwiedzić Brukselę, Brugię, Antwerpię, Gandawę i Liege. Dzięki dogodnym połączeniom kolejowym co godzinę, a nawet pół godziny, można odwiedzić kilka miast jednego dnia, nie płacąc kroci.

Railpass wygląda tak jak na zdjęciu obok. Wypełnia się go ręcznie przed każdą podróżą pociągiem, wpisując nazwę stacji początkowej i końcowej, dzień tygodnia oraz datę. Railpass kupisz w TravelCenter w każdej większej stacji kolejowej, jak również w mniejszych w kasach biletowych.

Więcej: Belgia


Przewodnik po Belgii i Luksemburgu


Belgia i Luksemburg. Praktyczny Przewodnik

Autorzy: Magda i Mirek Osip-Pokrywka, Ludmiła Sojka, Przemysław Piekarski

Wydawca: Pascal

Data wydania: 2008

Liczba stron: 448

Kup przez Internet >>


2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Czy na jeden bilet mogą podróżować 2 osoby, czyli odbyć jedynie 5 podróży?

Praktyczny Przewodnik Turystyczny pisze...

Gdy my byliśmy w Belgii, można było podróżować na jednym RailPass w dwie osoby. Wówczas wypełnia się po prostu dwie pozycje - po jednej dla każdej z osób.