piątek, 29 kwietnia 2011

Tramwaj papieski w Krakowie


Od 29 kwietnia (piątek) po Krakowie jeździ "Papieski tramwaj", który obejmuje odcinek trasy tramwaju nr 8 pomiędzy placem Inwalidów, a pętlą w Borku Fałęckim. W dniach 1-3 maja przejazd linią papieską jest bezpłatny.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ŁagiewnikiPodczas uroczystościach towarzyszących beatyfikacji Jana Pawła II możecie dotrzeć z Łagiewnik do centrum miasta, co m.in. ułatwi przemieszczanie się pomiędzy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach a Rynkiem Głównym oraz promować będzie miejsca w Krakowie związane z życiem i działalnością Ojca Świętego.

Przystanki na trasie specjalnie oznaczono, a w tramwaju głosem aktora Andrzeja Seweryna będziemy informowani o ciekawostkach związanych z danym miejscem i jego związkach z Janem Pawłem II. Usłyszymy m.in. o zakładzie fotograficznym Foto Bielec (tu student Karol Wojtyła robił sobie zdjęcie), o kościołach i kolegiacie akademickiej św. Anny, o Pałacu Biskupim z "papieskim oknem", Muzeum Archidiecezjalnym kardynała Karola Wojtyły, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i zakładach sodowych Solvay.

Umieszczono też okolicznościowe ulotki w językach polskim i angielskim w wiatach przystankowych na trasie tramwaju (obok rozkładów jazdy).

Dowiedz się więcej:
- o obchodach beatyfikacji Jana Pawła II w Krakowie
- rodzinnym domie Jana Pawła II w Wadowicach
- Stare Miasto w Krakowie

Brak komentarzy: