tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

piątek, 22 lipca 2011

Wygraj książkę Tarasa Prochaśko "Spalone lato"


Taras Prochaśko Spalone latoW tym i następnych tygodniach mamy dla Was upominki w postaci książek Tarasa Prochaśko pt. Spalone lato (wydawnictwo Nemrod), ufundowane przez Stowarzyszenie Willa Decjusza w Krakowie.

O Stowarzyszeniu


O Willi Decjusza i Stowarzyszeniu, które działa w murach tej szacownej budowli, mogliście już słyszeć na naszych łamach. Oprócz realizacji projektów edukacyjnych i kulturowych, Stowarzyszenie zaangażowane jest też w projekt miły naszemu sercu, czyli turystyczny Szlak Renesansu w Małopolsce.

U podstaw wszelkich programów Stowarzyszenia leży idea spotkań przedstawicieli różnych dziedzin nauki i kultury, narodowości i obszarów zainteresowań, idea wymiany myśli, promując pluralizm i tolerancję w życiu publicznym. Wiele projektów ma charakter interdyscyplinarny, umożliwiający wieloaspektowe spojrzenie na rolę kultury we współczesnym świecie, zagadnienia międzynarodowej współpracy kulturalnej, metody zarządzania kulturą i sposoby jej finansowania. Równie ważne miejsce w tych programach przyznaje Willa Decjusza roli pisarzy i tłumaczy w dialogu społecznym, integracji europejskiej, ochronie dziedzictwa kulturowego, problematyce mniejszości narodowych i kształtowaniu postaw tolerancji.

Adresatami programów Stowarzyszenia są nie tylko przedstawiciele środowisk nauki, sztuki i polityki ale również menadżerowie i przedsiębiorcy pracujący na styku różnych kultur. Podobnie jak przed wiekami, Willa Decjusza jest nadal chętnie odwiedzana przez znamienitych gości, wybitnych naukowców, artystów i autorytety życia społecznego, kulturalnego i politycznego. W ten sposób idee Renesansu, towarzyszące początkom Willi Decjusza odżywają a realizowane przez Stowarzyszenie projekty doskonale wpisują w specyfikę i tradycję historycznej Willi.

Cieszymy się, że Stowarzyszenie Willa Decjusza zostało naszym partnerem. Zachęcamy do poznania przedsięwzięć przez nie realizowanych.

O książce


Spalone lato Tarasa Prochaśki to dziennik pisarza. Choć jego przemyślenia wydają się często uniwersalne dla całej europejskiej tożsamości, to jednak wyrastają w sposób prosty i przejrzysty z ukraińskiej rzeczywistości. I to jest największą zaletą książki. Prochaśko nie stara się być na siłę europejski, nikogo nie udaje. Jego książka to przede wszystkim mapa i przewodnik po ukraińskiej duszy. Tej duszy, której - mimo sąsiedztwa - w ogóle nie znamy.

Jak wygrać?


Jeżeli chcesz otrzymać książkę Tarasa Prochaśko "Spalone lato",
prześlij swoje zdjęcia na Wakacyjny Konkurs Praktycznego Przewodnika!


Czy kubki od Folkhome.pl jeszcze wrócą? Zobaczymy ;)

Brak komentarzy: