tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

piątek, 6 stycznia 2012

Pomysły na długi weekend 2012


Zobacz koniecznie:

Długie weekendy w 2015 roku


Zastanawiacie się, jak spędzić długie weekendy roku 2012? Przychodzimy z propozycjami, które mogą pozwolić sobie na dalekie podróże, jak i tych, którzy w tym roku stawiają na Polskę i zwiedzanie swoich okolic.
Prosimy również o Twoją propozycję - w konkursie możesz wygrać przewodnik. Sprawdź także kalendarz dni wolnych w roku 2012.

Długi weekend styczniowy - Trzech Króli

6-8 stycznia 2012

W całej Polsce organizowane są Orszaki Trzech Króli. Przejdą w nich bohaterowie 6 stycznia. W Polsce jest to nowe święto, zatem pewnie musimy z nim się oswoić. Natomiast w Hiszpanii zwyczaj świętowania Trzech Króli jest długi. Tam "Reyes Magos" przychodzą z prezentami. W nocy dzieci dostają do butów upominki i słodycze. My też chcielibyśmy dostać dzisiaj turrones... ale może za rok. Pamiętajcie, żeby w na długi weekend 2013 pomyśleć o locie np. do Barcelony. Zimą sporo osób udaje się też do Maroko, bo wówczas ceny biletów na tanie linie lotnicze są naprawdę okazyjne.
Można też pomyśleć o locie na koło podbiegunowe. Styczeń i luty to miesiące, w których Norwegia "proponuje" turystom obserwowanie zorzy polarnych. Nigdy nie możemy być pewni ich zobaczenia, ale jak nie spróbujemy, to nie zobaczymy na pewno.Długi weekend kwietniowy - Wielkanoc

7-9 kwietnia 2012

W Wielkim Tygodniu również warto pomyśleć o Hiszpanii. W czasie Semana Santa organizowane są wielkie procesje pątników, które najbardziej okazale reżyserowane są w Sewilli i Valladolid. Do Sewilli warto też pojechać na kwietniowy festiwal tańca i muzyki flamenco Feria de Abril.Długi weekend majowy 2012

28 kwietnia - 6 maja 2012

Na tak długi okres wypoczynku z pewnością można zaplanować coś niezwykłego. Wśród propozycji mogą być dalekie egzotyczne wycieczki, długie wyjazdy na drugą półkulę albo zaszycie się w niedostępnym dla turystów miejscu.
Pomysłami na dalekie wycieczki są na przykład Kuba, Wietnam czy też Australia.
My w długie majowe weekendy jeździliśmy np. do Bratysławy skąd szybkim pociągiem dojeżdżaliśmy do Wiednia. To także dobry moment dla zmotoryzowanych na wycieczkę objazdową po Włoszech. Oczywiście pomysłów może być mnóstwo i serdecznie zachęcamy do ich zgłaszania w naszym konkursie.

Długi weekend czerwcowy - Boże Ciało

7-10 czerwca 2012

Boże Ciało obchodzimy na pamiątkę cudu w Bolsenie pod Orvieto. Z tego też powodu można zdecydować się na pielgrzymkę do Watykanu i wizytę w katedrze w Orvieto (może być w odwrotnej kolejności). Być może warto wziąć jeszcze jakieś dodatkowe dni urlopu i zwiedzić coś więcej.
To także dobry moment na zwiedzanie Polski, bo będzie już gorąco (przynajmniej trzymam kciuki za to), a jeszcze przed sezonem letnim. W przedwczesne wakacje warto polecieć samolotem Eurolotu ze Szczecina do Krakowa albo z Krakowa do Gdańska albo jeszcze w innych kierunkach. Oczywiście poznać swoją okolicę też warto, zatem pomyśl, jakie miejsca w najbliższym regionie zawsze umykały Ci w trasie służbowej przy autostradzie między metropoliami.

Długi weekend sierpniowy - Wniebowzięcie NMP

wokół 15 sierpnia 2012

Warianty mogą być różne - wolne możesz wziąć na cały tydzień lub przed albo po 15 sierpnia. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny to okazja do kolejnych religijnych podróży lub skonstruowania wokół tego święta wakacji.
Według tego, co podawały biura podróży najlepiej sprzedawały się w 2011 roku wakacje w takich państwach jak Turcja, Grecja, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania i Egipt.
Teraz do Ciebie należy wybór, czy chcesz pchać się tam, gdzie wszyscy, czy ruszyć w innym kierunku.

Długi weekend listopadowy - Wszystkich Świętych

Święto Zmarłych tradycyjnie wypada 1 listopada

Najbardziej szokujące dla naszej kultury obchody Święta Zmarłych są w Meksyku. Tam święto ma wymiar wielkiej fiesty, także na grobach najbliższych. Je się tam potrawy, spożywa napoje, zapala świece. W domach buduje się ołtarzyki i stawia zdjęcia zmarłych. W sklepach sprzedaje się gadżety w kształcie trupich czaszek. Słodycze też są dość oryginalne podczas meksykańskich Wszystkich Świętych.
Kiedyś już o tym pisaliśmy, zatem tutaj przeczytasz więcej o obchodach Święta Zmarłych w Meksyku - polecamy.

Długi weekend grudniowy - Boże Narodzenie, Sylwester, Nowy Rok

22 grudnia 2012 - 1 stycznia 2013

Rok 2013 możemy przywitać niezłym odpoczynkiem, gdyż 22 grudnia zaradni będą potrafili pójść na 11 dni wolnego. Święta Bożego Narodzenia możemy spędzić w domu lub już wtedy wyruszyć do jakiegoś SPA. Coraz popularniejsze są też wigilie w hotelowych restauracjach. Oczywiście wszystko zależy od naszej tolerancji na nowości i przywiązania do spędzania świąt w domu.
Po świętach nasi znajomi korzystali już z ofert biur podróży na wyloty do Tunezji i innych pobliskich kierunków w Europie. Gdy jednak oglądaliśmy w telewizji zwyczaje bożonarodzeniowe i noworoczne w innych państwach globu - w Ameryce Południowej czy Australii (na zdjęciu) - nabieraliśmy ochoty na sprawdzenie, jak świętuje się w upale południowej półkuli. Być może w na przełomie roku 2012 i roku 2013 warto będzie to sprawdzić.

Wakacje Australia

A jakie Ty masz pomysły na

długie weekendy?

Napisz, gdzie pojechać! Wygraj przewodnik w konkursie.

Brak komentarzy: