gdzie na wakacje? >> tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

wtorek, 22 maja 2012

Przewodnik: Europa we dwoje [Pascal]


Wakacje w Europie? Dlaczego nie! Ten bardzo zróżnicowany pod względem klimatycznym i geologicznym kontynent zachęca do wypoczynku, gwarantując, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeziora? Jak najbardziej. Morza? Także! Oceany? Czemu nie. Góry? Bez dwóch zdań. Słoneczne plaże, gdzie można rozłożyć się na leżaku pod parasolem, czy ośnieżone szczyty górskie, doskonałe dla miłośników narciarstwa? Wybór należy do Was.

Wypoczywać można różnie, jednak bardzo ważne pytanie, zaraz obok „gdzie?”, to: „z kim”?

Gdzie w Europie można pojechać we dwoje, aby wakacje były romantyczne (jeśli zabieramy ze sobą ukochanego/ukochaną) lub sympatyczne (jeśli jedziemy z przyjacielem/przyjaciółką), a przede wszystkim niezapomniane dla każdego z uczestników wyprawy? Na pierwszy ogień pójdą Włochy, ze słynnym miastem kanałów – Wenecją i możliwością popłynięcia najbardziej romantyczną na świecie gondolą, w towarzystwie śpiewającego gondoliera. Wenecja brzmi zachęcająco także dlatego, że teraz łatwo się tam dostać bezpośrednio z Polski, bez konieczności przesiadek. Bezpośrednie (i, według skyscanner.pl dość tanie, bo już od ponad 100 zł) loty z Wrocławia, Krakowa i Warszawy. Można też udać się do Rzymu, gdzie ucieszą z pewnością spacery wąskimi uliczkami miasta, zwiedzanie Koloseum czy słynnej Bazyliki Świętego Piotra.

Można przeskoczyć również do brytyjskiego Londynu albo irlandzkiego Dublina na piwo w którymś z tradycyjnych pubów w centralnej części któregoś z tych miast. Kolejnym miejscem, gdzie warto udać się we dwoje, jest Paryż, jako że nie ma chyba bardziej romantycznego języka niż francuski. Spacery po Polach Elizejskich, zachód słońca pod Wieżą Eiffla albo kolacja w którejś z klimatycznych paryskich restauracji z pewnością okaże się niezapomnianym przeżyciem. Jeśli nie Paryż, to na pewno Barcelona okaże się wymarzonym miejscem na wakacje we dwójkę. To piękne miasto w Hiszpanii słynie głównie z kościoła Sagrada Familia i zbudowanej przez Antoniego Gaudí’ego kamienicy Casa Mila z niezwykłym dachem, przypominającym wzburzone morze.

Twoje pomysły na wakacje dopiero kiełkują? Zapraszamy do Europy! W organizacji wyjazdu z pewnością przyda się praktyczny przewodnik, taki jak przewodnik Europa we dwoje. Romantyczne metropolie. Przewodnik ilustrowany wydawnictwa Pascal, który podpowiada gdzie pojechać, jakie interesujące miejsca zobaczyć, co warto zjeść, a także co kupić na oryginalną wakacyjną pamiątkę.

Przewodnik Europa we dwoje.

Romantyczne metropolie. Przewodnik ilustrowany


Autorzy: praca zbiorowa
Wydawca: Wydawnictwo Pascal
Data wydania: 2010
256 stron
Okładka miękka
Format: 16,5x23,5 cm

Miasta w przewodniku po Europie:
Barcelona - Berlin - Bruksela - Budapeszt - Dublin - Florencja - Londyn - Madryt - Mediolan - Oslo - Paryż - Praga - Rzym - Sztokholm - Wenecja - Wiedeń - Zurych

Zobacz i zamów przez Internet

Brak komentarzy: