wakacje >> tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

wtorek, 15 maja 2012

Przewodnik: Turcja [wakacje, zwiedzanie]


Turcja Wakacje
Zatoka i plaża w Alanii

Turcja – wakacje w kraju kebabów, herbaty i wspaniałych widoków

Otwierając encyklopedię dowiadujemy się, że Turcja jest państwem położonym w Azji, na półwyspie Azja Mniejsza, ze stolicą w Ankarze. Otoczone przez Morze Marmara, Morze Czarne, Morze Egejskie oraz Śródziemne. Oglądając programy telewizyjne czy otwierając kolorowe przewodniki dowiadujemy się, że jest to kraj pięknych zabytków, interesującej kultury, wspaniałych plaż oraz sławnych kebabów i herbaty w szklaneczkach w kształcie tulipanów. Z mojej perspektywy jest to przepiękny kraj, z bardzo serdecznymi ludźmi, trudnym językiem, ale o wspaniałej historii i imponujących zabytkach. Turcja pozostała w moim sercu po zeszłorocznych wakacjach, a w tym roku polecam ten wspaniały kraj innym – z pewnością będą to niezapomniane wakacje.

Zwiedzanie Turcji


Wśród najważniejszych punktów na mapie Turcji z pewnością trzeba wymienić Istambuł – jedno z największych i najsławniejszym miast kraju. Można zwiedzić tutaj Hagia Sofia, wybudowany w VI wieku, Kościół Mądrości Bożej, przerobiony za czasów tureckich na meczet, a następnie na muzeum oraz Błękitny Meczet, największy i najbardziej wystawny meczet w mieście.

Podczas podróży warto odwiedzić również stolicę kraju Ankarę, gdzie można zwiedzić Mauzoleum oraz Muzeum Ataturka, pierwszego prezydenta Turcji, a także Muzeum Kultury Anatolijskiej czy Muzeum Etnograficzne.

Osoby lubiące relaks na plaży powinny odwiedzić również Antalię lub Alanię. Najbardziej charakterystyczną budowlą pierwszego miasta jest minaret Yivli. W Antalii można zobaczyć również rzymską Bramę Hadriana czy historyczną część miasta Kaleici. W Alanii natomiast warto zwiedzić twierdzę pochodzącą z XIII wieku czy Czerwoną Wieżę, budowlę znajdującą się przy porcie. Fani słonecznych kąpieli z pewnością znajdą dla siebie miejsce na jednej z najpiękniejszych plaż Turcji – plaży Kleopatry. Nie można również zapominać o takich atrakcjach jak wapienne tarasy w Pammukale czy przepiękny krajobraz Kapadocji.

Więcej informacji na temat historii, miast oraz zabytków Turcji znajdziecie w przewodniku Turcja. Kraj czterech mórz wydawnictwa Bezdroża. Pozycja ta przybliża nam kulturę oraz przyrodę opisywanych regionów przedstawiając ich najbardziej fascynujące zakątki. Do wszystkich opisów dołączone są mapki oraz ramki z ciekawostkami. W przewodniku znajdują się również praktyczne informacje oraz minisłowniczek.

Asia Bienek

Turcja Przewodnik

Przewodnik po Turcji


Turcja. Kraj czterech mórz.


Autor: Witold Korsak
Wydawca: Wydawnictwo Bezdroża
Data wydania: 05/2012
Liczba stron: 720
Książka w kolorze
Format: 12,4x17,5 cm
Okładka: miękka

Zobacz i zamów przez Internet >>

Byliście w Turcji? Prześlijcie swoje wspomnienia i zdjęcia!
Najciekawsze relacje nagradzamy!

Brak komentarzy: