tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

wtorek, 10 lipca 2012

Długi weekend sierpniowy 2012 - gdzie jechać?


Sprawdź też:

Długi weekend sierpniowy 2014


Jeśli planujesz urlop z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem, możesz z łatwością trafić na oferty tanich biletów w tanich liniach lotniczych do różnych wakacyjnych kurortów Europy. Jeśli zostało tylko kilka dni nim zacznie się długi weekend sierpniowy 2012, lepiej skupić się na pobliskich miastach i państwach, do których dojedziemy komunikacją autobusową lub samochodem. Oto nasze propozycje na weekend sierpniowy.

Długi weekend

Dni wolne wokół 15 sierpnia 2012


Rozpocznijmy od dobrego rozplanowania urlopu. 15 sierpnia 2012 to środa, zatem długi weekend możemy całkiem przyjemnie obudować dniami wolnymi od pracy. Jeśli weźmiemy 4 dni urlopu - w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek - zyskujemy aż 9 dni wolnego! Zobaczcie to w kalendarzu, od 11 do 19 sierpnia 2012 mamy kolejny najdłuższy weekend Europy :) Uwielbiam pisać dla Was takie porady :)

Długi weekend sierpniowy 2012 za granicą


Dokąd zatem jechać na te 9 dni sierpnia? Możemy skorzystać z oferty biur podróży na tygodniowe wczasy lub zorganizować sobie wycieczkę samodzielnie, wykorzystując każdy dzień weekendu.

Sardynia
Sardynia - plaża Poetto, fotografia Magdaleny Pacholec, naszej Czytelniczki

Aby odnaleźć oferty touroperatorów, wystarczy wpisać do internetowej wyszukiwarki frazę "wycieczki długi weekend sierpniowy" albo samo "długi weekend sierpień". Będziecie mogli przebierać w niezliczonych ofertach.

Jeśli chcemy samodzielnie zorganizować sobie loty do ciepłych krajów, wystarczy zajrzeć na strony tanich linii lotniczych. Z polskich miast mamy doskonałe połączenia na Sycylię, Sardynię, Majorkę, do innych miast Włoch i Hiszpanii, a także na Maltę i Cypr. Na Wyspy Kanaryjskie można dolecieć z przesiadką w Barcelonie lub innych hiszpańskich lotniskach (loty po Hiszpanii są bardzo tanie).

Długi weekend Włochy
Siena we Włoszech - warto pojechać na Palio lub inną imprezę

Zarezerwuj sobie jeden wieczór na sprawdzenie dogodnych połączeń, najlepiej z kartką i długopisem, aby móc zsumować koszty przesiadek.
Hotele warto sprawdzić w znanych portalach rezerwacyjnych, takich jak booking.com lub wybrać alternatywny sposób podróżowania - couchsurfing.com lub airbnb.com. Czasami bardziej opłaca się sprawdzić nazwy hoteli w serwisie rezerwacyjnym, a potem kupić nocleg bezpośrednio w hotelu. Niekiedy jednak strony internetowe tych ośrodków nie działają albo nie można mieć pewności co do skutecznej rezerwacji. Sprawdź i zdecyduj za każdym razem samodzielnie.

Co zwiedzić w Polsce w długi weekend sierpniowy?


Jeśli dobrze pomyśleć, to zawsze w Krakowie omijam informację turystyczną, bo podświadomie uważam, że to dla przyjezdnych turystów. Jednak warto do punktu IT podejść, gdy nie ma się pomysłu na weekend we własnej okolicy. Pracownicy punktu powinni być najlepiej zorientowanymi osobami, co warto zobaczyć w okolicach miasta.

Jeżeli chcesz zwiedzić inne regiony niż swój, możesz pomyśleć o:
- Kraków: zapraszamy, mamy tu wiele atrakcji ;) Oferta noclegów w Krakowie zdecydowanie się polepszyła i można nocować zarówno w drogich hotelach, tańszych hostelach, jak i kultowych już dla mnie Schroniskach Młodzieżowych przy ulicach Oleandry (blisko do Starego Miasta) lub Grochowej (blisko jest zalew Bagry)
- Wrocław i Dolny Śląsk - jedno z najpiękniejszych dużych miast Polski oraz baza wypadowa do uroczych miejscowości w górach Sudetach
- Trójmiasto i całe Pomorze - Gdańsk, Sopot, Gdynia, Hel, Łeba i wszystkie te miejscowości, których nazwy przypominamy sobie w wakacje
- Bydgoszcz, Toruń i osada w Biskupinie - ciekawy trójkąt dla miłośników podróżowania
- Poznań i Gniezno - miasto gospodarz Euro 2012 (ze wspaniałymi terenami rekreacyjnymi zwanymi Maltą) oraz dawna stolica Polski leżą nieopodal siebie
- Lublin, Zamość, Chełm, Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie: Lubelszczyzna to zielone płuca Polski wespół z Podlasiem, dlatego warto wybrać się tu na relaks bez spalin, na przykład nad Jeziorem Białym; w Lublinie warto zajrzeć na starówkę i Zamek Lubelski, w Zamościu - na rynek i do ZOO, a w Chełmie czekają podziemia kredowe i duch Bieluch
- Szczecin - Świnoujście - Ystad - Bornholm - rejs promem po Bałtyku w gorące wakacyjne dni to doskonała okazja do ochłody i poznania Skandynawii
- południe Polski: Sudety, Tatry i Podhale, Bieszczady (te ostatnie ponoć ostatnio podrożały)
- non-stop pomysły na wakacje na naszym profilu na Facebooku pn. Praktyczny Przewodnik

Aby nie tracić czasu na dojazdach do tych miejsc samochodem lub pociągiem, warto pomyśleć o tanich lotach krajowych oferowanych przez Eurolot.

Konkurs wakacyjny


Oczywiście pomysłów na wakacje jest mnóstwo. Zgłoś swój i weź udział w konkursie wakacyjnym, w którym wygrać możesz ciekawe, folkowe upominki od www.yougo.pl i Folkhome.pl - kubki, poduszki oraz pufę w ludowe wzory! Przejdź na stronę z konkursami >>

Zobacz też:
100 najpiękniejszych miejsc na świecie

Chcesz polecić Czytelnikom swoją ofertę?
Napisz na praktyczny.przewodnik@gmail.com

Brak komentarzy: