tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

czwartek, 26 lipca 2012

Olimpiada 2012 w Londynie - Igrzyska Olimpijskie turystycznie


Olimpiada 2012

Olimpiada 2012 w Londynie, czy też bardziej poprawnie językowo - Igrzyska Olimpijskie, to jedna z największych imprez, jakie są organizowane na świecie.

O tym, kto wygra zawody, gdzie i o której można obejrzeć transmisję, napiszą media sportowe. My natomiast chcemy polecić Wam najważniejsze miejsca do zwiedzenia w przerwach między rozgrywkami sportowymi.

Oto nasz przewodnik po Londynie na Igrzyska Olimpijskie 2012:
(przejdź tutaj jeśli szukasz książki, czyli przewodnika drukowanego po Londynie)

Stadion olimpijski Londyn 2012Centralna arena zmagań sportowców, która wyrosła w dzielnicy Stratford, podnosząc okolicę z zapaści gospodarczej. Miałem okazję być tam, gdy wznoszono całe miasteczko olimpijskie i pewnie zechcę się tam przespacerować już po igrzyskach. To musi być niesamowite!

Tower Bridge
Jeden z najciekawszych londyńskich mostów, który często spotkacie na pocztówkach czy w telewizji. Warto zajrzeć, a potem ruszyć na spacer wybrzeżem Tamizy. Osobiście polecam przejść się aż od Southwark po Westminster.

Pałac Westminsterski
Właśnie o nim mówię. Westminster to siedziba brytyjskiego parlamentu w Londynie, stolicy Wielkiej Brytanii.

Big Ben
Jeden z symboli Brytyjskiej stolicy - tak nazwano dzwon w wieży, a z czasem przyjęło się powszechnie nazywać tak całą wieżę.

Opactwo Westminsterskie w Londynie
Za pałacem stoi jedna z najbardziej znanych świątyń w Wielkiej Brytanii, w której swój ślub mają pary królewskie.

Pałac Buckingham
W tym pałacu z kolei pary młode z rodziny królewskiej wychodzą na balkon i machają nowożeńcom... Największy na świecie pałac królewski wciąż pełniący swą pierwotną funkcję.

Piccadilly CircusMiejsce spotkań londyńczyków i podróżnych oraz atrakcja turystyczna miasta.

Katedra Św. Pawła w Londynie


Katedra Świętego Pawła jest jedną z największych i najpiękniejszych katedr na świecie. Między nią a galerią sztuki Tate Modern biegnie kładka dla pieszych - Millennium Bridge.

Budynek 30 St Mary Axe


Na pewno nie znacie go pod taką nazwą, a raczej jako Gherkin, czyli Korniszon lub Ogórek. Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków Londynu w dzielnicy City of London.

Tower of LondonBudowla obronna i pałacowa monarchów Anglii. Wzniesiona została w 1078 roku dla Wilhelma Zdobywcy. Służyła jako więzienie.

Hyde Park w LondynieJeden z kilku królewskich parków w Londynie. Tutaj można stanąć w słynnym narożniku mówców - Speakers Corner, i wygłosić niepoprawną politycznie przemowę.

Camden Town w LondyniePrzez londyńczyków uważane za centrum alternatywnego stylu życia i ubioru. Co ciekawe, także świetnie prosperujące sklepy i targ.

Trafalgar Square w LondynieGłówny plac w centralnym Londynie. Powstał w XIX wieku na miejscu dawnych stajni królewskich.

Royal Exchange w LondynieNajstarsze i najbardziej prestiżowe centrum handlowe Londynu, zapewne wielu z nas dobrze znane ze zdjęć.

To oczywiście tylko fragment atrakcji turystycznych stolicy Wielkiej Brytanii. Ciekaw jestem Waszych ulubionych miejsc w Londynie! Napiszcie w komentarzu lub na Facebooku >>

Brak komentarzy: