tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

czwartek, 17 maja 2012

Przewodnik: Londyn [Bezdroża]


Przewodnik LondynLondyn – czyli samo serce Wielkiej Brytanii, trzecia największa metropolia w Europie, jedna z najmodniejszych na świecie (można nawet powiedzieć: jedna ze stolic mody, obok Paryża i Mediolanu). Miasto słynnych czerwonych budek telefonicznych i piętrowych greyhoundów, ze słynnym Big Benem i uwielbianą przez Brytyjczyków rodziną królewską. Niesamowity mix kulturowy, gdzie na ulicach można usłyszeć niemal każdy język świata. A wszystko to przeplatane feerią barw i dźwięków, bo Londyn nigdy nie zasypia.

Muzea


Nie bez powodu Londyn określany jest mianem największego muzealnego centrum Europy. Nie można odwiedzić go bez zobaczenia galerii figur woskowych Madame Tussaud, National Gallery (chyba każdy, bez względu na zainteresowanie malarstwem, chciałby choć raz w życiu zobaczyć słynne „Słoneczniki” van Gogha?), National History Museum (z olbrzymim szkieletem dinozaura), czy British Museum (historie cywilizacji na niemal wszystkich kontynentach). Przyciągają one turystów z całego świata. Do mniej znanych ciekawostek należą muzea w domach, gdzie mieszkali Charles Dickens i Sigmund Freud. Co więcej, większość muzeów jest darmowych!

Teatry


Chociaż jest to dość droga przyjemność (około 50 funtów), stanowi również na pewno niezapomniane przeżycie. Covent Garden Theatre, no i „dzielnica teatrów” – West End, zachęcają do odwiedzenia.

Zabytki


Z czego słynie Londyn (poza wspomnianym już wyżej Big Benem)? Między innymi na pewno z Buckingham Palace, siedziby rodziny królewskiej. Na przełomie sierpnia i września można zobaczyć, gdzie żyje królowa. Z mostu Tower Bridge nad Tamizą, z opactwa Westminster Abbey, gdzie odbywają się koronacje królów, jak również z London Eye – olbrzymiego koła widokowego, z którego przez półtorej godziny można podziwiać panoramę miasta.

Parki


Londyn słynie także z parków. Najsłynniejszy chyba Hyde Park znany jest z możliwości swobodnego wypowiadania tam swoich wszystkich poglądów w imię wolności słowa, o ile nie obraża to królowej. Jest także Richmond Park, gdzie mieszkają oswojone jelenie, jak również królewskie ogrody botaniczne Kew Gardens, gdzie najlepiej udać się późną wiosą, gdy wszystko kwitnie – te ostatnie niestety płatne po 17 roku życia.

Londyn stanowi niesamowite miejsce, pełne galerii, restauracji, miejsc rozrywki i budynków o różnych stylach architektonicznych, co gwarantuje, że każdy podróżnik wyciągnie z tego coś dla siebie!

Londyn Przewodnik

Przewodnik po Londynie


Nie macie jeszcze planów na wakacje? Zapraszamy do Londynu! W organizacji wyjazdu z pewnością przyda się przewodnik po regionie. Dziś przedstawiamy Przewodnik Londyn. Przewodnik – Celownik wydawnictwa Bezdroża, który podpowiada gdzie pojechać, jakie zabytki zobaczyć, co należy zjeść, a także co kupić, by przywieźć oryginalną pamiątkę z wakacji.

Przewodnik Londyn.

Przewodnik – Celownik

Autor: Zofia Reych
Wydawca: Wydawnictwo Bezdroża
Data wydania: 2011/05
192 strony
Format: 13,0x21,0 cm
Okładka miękka

Zobacz i zamów przez Internet >>

Brak komentarzy: