piątek, 20 lipca 2012

Tanie loty na Gran Canarię


Mówi się, że lepiej dać komuś wędkę i nauczyć go łowić, niż kłaść gotową rybę na talerzu (albo jakoś tak). Znalazłem na forum internetowym pytanie jak i skąd można tanio dolecieć na Gran Canarię. Postanowiłem pomóc wszystkim Wam, którzy możecie mieć podobne pytanie o bilety.

Aby to sprawdzić, można skorzystać z wyszukiwarek połączeń lotniczych albo po prostu zajrzeć na stronę internetową linii lotniczej.

I tak, przykładowo jeśli chcemy zobaczyć, skąd i dokąd latają samoloty, wystarczy wybrać w polu miejsca wylotu Gran Canarię i kliknąć w pole miejsca przylotu. Rozwinie się lista miejsc, w których lądują samoloty na lotnisku Gran Canaria. Jak można się domyślić, w drugą stronę samoloty też latają i właśnie na takich trasach można szukać połączeń. Na obrazku przykład tras Ryanair z Gran Canarii.

Tanie Loty Gran Canaria
Wyszukiwanie lotów na ryanair.com

Jak widać, bezpośrednie tanie loty na Gran Canarię (i na nią) najpopularniejszego taniego przewoźnika są z:

  • Belgia - Bruksela Charleroi
  • Hiszpania - Asturias, Barcelona El Prat, Bilbao, Madryt, Santander, Santiago Di Compostela, Sewilla, Valencja
  • Holandia - Eindhoven
  • Irlandia - Cork, Dublin, Knock Ireland West
  • Niemcy - Brema, Düsseldorf Weeze, Frankfurt Hahn, Karlsruhe
  • Portugalia - Porto, Wielka Brytania, Birmingham, Bournemouth, Bristol, East Midlands, Edynburg, Glasgow Prestwick, Liverpool, Londyn Luton, Londyn Stansted
  • Włochy - Mediolan Bergamo, Piza

Warto zauważyć, że loty wewnątrz Hiszpanii są bardzo tanie i warto czasem dolecieć jak najtaniej do któregoś lotniska hiszpańskiego, a potem przesiąść się w samolot na rasie krajowej.

Powodzenia!

Jeśli macie swoje pomysły i porady, piszcie w komentarzu!

Zobacz też: lotnisko Gran Canaria (Las Palmas)

Brak komentarzy: