środa, 19 czerwca 2013

Rozmówki na telefon za darmo


Jeżeli wybierasz się na wakacje, warto mieć pod ręką rozmówki językowe. Czas papierowych rozmówek powoli przechodzi w zapomnienie, bo o wiele wygodniej zainstalować aplikację na swój telefon - zwykle za darmo. Tablety i smartfony doczekały się już serii bezpłatnych aplikacji. Poniżej kilka przykładowych apek, które przydadzą się turyście ruszającemu na urlop za granicą.

Rozmówki angielskie

Rozmówki Polsko-Angielskie

Podstawowym językiem międzynarodowym jest obecnie język angielski. Warto zatem jeszcze przed wyjazdem poznać podstawowe zwroty po angielsku. Tym bardziej, że na lotniskach, dworcach i często w informacjach turystycznych nie znajdziemy napisów w naszym polskim języku, a właśnie w angielskim. Jeżeli nie chcesz się poczuć zagubiony, zainstaluj bezpłatną aplikację i wiedz, że zawsze możesz się do niej odwołać.
  
Rozmówki Hiszpańskie

Rozmówki Polsko-Hiszpańskie

Coraz częściej używanym językiem poza granicami Polski jest język hiszpański. Możemy o tym przeczytać w pojawiających się ostatnio artykułach o wzroście zainteresowania turystów podróżami do Hiszpanii i krajów latynoskich. Jak wyczytałem w jednym z tygodników, boom na hiszpański rozpoczął się w Chinach, gdzie brakuje lektorów! Poznaj zatem ten język i Ty. Hiszpanie docenią Twoje starania.
  
Rozmówki Włoskie

Rozmówki Polsko-Włoskie

Toskania kojarzy Ci się ze wspaniałą krainą miodem i mlekiem płynącą... Chwilka. A co jeśli znajdziesz się w małym gospodarstwie lub winnicy u starszego właściciela, który zna tylko język włoski? Jakoś trzeba będzie się dogadać, prawda? Z pewnością nie zaszkodzi poświęcić parę chwil w samolocie lub samochodzie, aby przeczytać podstawowe słówka włoskie i posłuchać ich wymowy przez lektora. To właśnie oferują te rozmówki.
  
Rozmówki Francuskie

Rozmówki Polsko-Francuskie

Jak dla mnie to jeden z najbardziej skomplikowanych języków, które miałem okazję poznać. Uczyłem się go siedem lat i wciąż czasem miewam problem, by powiedzieć w nim dokładnie to, co myślę. Od Ciebie na wakacjach we Francji z pewnością nikt nie będzie wymagał płynnego porozumiewania się w tym języku, ale z pewnością zaskarbisz sobie serce gospodarzy, gdy będziesz umiał przywitać się i powiedzieć coś miłego po francusku.
  
Polish for Foreigners

Rozmówki Angielsko-Polskie

Są także rozmówki dla przyjeżdżających do Polski obcokrajowców - English-Polish Conversations to aplikacja, która prezentuje popularne polskie zwroty, przydatne dla turystów zwiedzających nasz kraj.
Dodam, że miałem przyjemność użyczyć swojego głosu do nagrań lektora, zatem jeśli macie ochotę posłuchać, jak brzmi Wasz ulubiony bloger turystyczny, zainstalujcie tę aplikację i polećcie ją swoim znajomym z zagranicy!


Gdzie wybierasz się na urlop? Może skorzystasz z naszych podpowiedzi na pomysły na wakacje?

Brak komentarzy: