wakacje >> tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

poniedziałek, 6 stycznia 2014

Bajkał [przewodnik]


Podejrzewam, że Rosja jako cel wycieczek będzie coraz bardziej popularna po Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Dziś chciałem Wam przedstawić nowe wydanie przewodnika po innej części Rosji niż ta wokół Morza Czarnego, ale która z pewnością też rykoszetem dostanie coś z popularności. Przewodnik "Bajkał i góry Przybajkala" napisali Alicja i Jędrzej Łukowscy, a opublikowało Wydawnictwo Sklepu Podróżnika. W księgarniach znajdziemy już drugie, uzupełnione wydanie.

Bajkał

"Błękitne Oko Syberii" - tak mówi się o Bajkale. Przyciąga wielu turystów, którzy chcą poznać ten niezwykły region świata. Nim wybierzemy się w podróż, z pewnością czeka nas dłuższa chwila przygotowań. Wspierać nas w tym może prezentowana właśnie książka. Przewodnik "Bajkał ..." podpowiada, gdzie szukać lotów, gdzie kupować bilety na połączenia komunikacyjne, dokąd udać się w poszukiwaniu noclegów oraz na co zwrócić uwagę podczas planowania wyprawy. Dowiemy się na przykład jak wymieniać dolary w Rosji, by do transakcji w ogóle doszło i jak jeszcze na tym oszczędzić. Praktycznych porad jest w środku zdecydowanie więcej.

Oprócz tras trekkingowych w interesujące miejsca Przybajkala, na najwyższy szczyt Sajanu Wschodniego (Sajany rozciągają się w Azji od Ałtaju/Mongolii po Bajkał) czy do gorących źródeł, znajdziemy przydatne informacje historyczne i kulturowe. Sprawdzimy między innymi, gdzie można spotkać polskie motywy (m.in. Polacy badali te tereny).

Książkę wzbogacają rozmówki polsko-rosyjskie. Publikację można kupić w księgarniach stacjonarnych oraz przez Internet na www.sp.com.pl

Gdzie leży Bajkał? [mapa]


W skrócie - głęboko w Rosji:Aby przybliżyć mapę kliknij dwa razy na niej.

Byliście kiedyś na Bajkale? Marzycie o wyjechaniu tam?

Brak komentarzy: