tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

piątek, 24 stycznia 2014

ITB BERLIN 2014 - Targi Turystyczne w Berlinie


Targi Turystyczne w Berlinie 2014 ITB Berlin to prawdopodobnie największe spotkanie ludzi turystyki w roku. Warto tu przyjechać, jeśli wybraliście studia na turystyce, chcecie odbyć praktyki w biurze podróży albo dostać pracę za granicą.

Targi Turystyczne Berlin

ITB Berlin 2014 służy nawiązywaniu kontaktów między przedsiębiorstwami - organizatorami wypoczynku a konsumentami. Do Berlina przedstawiciele branży turystycznej zjadą między 5 a 9 marca 2014 roku. Gościć ich będą Targi Berlińskie, czyli Berliner Messe.

Dzięki stoiskom w wielkiej hali mamy możliwość zwiedzenia świata w jeden dzień, choć Ci, którzy byli, wiedzą, że to wyczerpujące zajęcie. Atrakcji turystycznych i pozapodróżniczych jest mnóstwo. Zobaczymy zatem przedstawicielstwa wszystkich kontynentów i liczne reprezentacje państw globu. Zaprezentują się wystawcy firmowi i instytucje promujące podróże do swoich krajów. Międzynarodowe Targi Turystyczne w Berlinie co roku ściągają także hotelarzy (branżę HORECA), rozmaitego rodzaju obiekty z kurortów wakacyjnych, pracowników touroperatorów, podróżników, klientów i studentów kierunków turystycznych i rekreacyjnych. Targi w Berlinie urozmaicają spotkania ze sławnymi podróżnikami, wybitnymi przedstawicielami branży turystycznej, a także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, w tym wycieczkami zagranicznymi.

Bilety ITB Berlin 2014 i wystawcy

Wejściówki są płatne i można je kupić przez www.itb-berlin.de
Karnet można kupić też przy wejściu na targi turystyczne.
Jednorazowe wejście (bilet normalny) to koszt od 12€, a studenci płacą mniej - tylko 8 euro.
Numery stoisk poszczególnych rynków i destynacji są w dokumencie itb-berlin.de/media/en/itb/itb_media/itb_pdf/publikationen/laenderliste_de.pdf - wśród najważniejszych wymieńmy: Polska 15.1 (to my), Berlin 12 (miasto organizator), Brazylia 1.1 (Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej), Chorwacja 1.2 (popularne państwo na wakacje dla Polaków), Egipt 23 (ostatnio destynacja mniej lubiana), Grecja 2.2 (jak wygląda obecnie tutejsza turystyka), Zjednoczone Emiraty Arabskie i Dubaj 22 (coraz więcej Polaków dociera tu za sprawą tanich lotów), USA 2.1 czy Hiszpania 4.2. Ale będzie praktycznie cały świat!

ITB Berlin

ITB Berlin 2014 - dojazd


Dojazd do Berlina jest prosty. Możemy trafić tutaj samochodem, pociągiem lub samolotem. Z Polski południowej prowadzi tu autostrada A4 i krajowa 18. Od granicy polsko-niemieckiej jedziemy bezpłatną autostradą nr 15.

Pociągiem najwygodniej dociera się tu z miast Polski zachodniej. Do Berlina zapraszają koleje Deutsche Bahn i PKP. Warto sprawdzić ich ofertę.

Berlin jest też punktem docelowym wielu połączeń autokarowych, w tym Polskiego Busa i Ecolines. Zobacz rozkład jazdy na stronach internetowych tych przewoźników oraz na swoim dworcu autobusowym. Wyjazdy na targi organizują też uczelnie prowadzące zajęcia z turystyki (np. akademie wychowania fizycznego).

Samolotem warto przylecieć do Berlina jeśli zależy nam na czasie. Nie jest to zbyt tania wycieczka, ale coraz częściej linie lotnicze organizują promocje, więc im wcześniej kupimy bilet na lot, tym tańszy powinien być.

Mapa Berlina z miejscem targów turystycznych
Adres Targów Berlińskich to Messe Berlin, Messedamm 22, D-14055 Berlin, Niemcy.
Po przybyciu do Berlina


Samolotem

Lotnisko Berlin Tegel
• Bus X9 (Expres) lub Bus nr 109: w kierunku Zoologischer Garten, wysiądź na S-Bahnhof Jungfernheide, potem S42 (Ringbahn) w kierunku Westend, wysiądź na Messe Nord/ICC
• Taxi: wiedz, że targi ITB są parę minut stąd, ale opłata za kurs taksówki będzie wysoka

Lotnisko Berlin Schönefeld
• kolejka S9 w kierunku Bahnhof Blankenburg, wysiądź na Ostkreuz, przesiądź się w linie S3, S5, S75, a potem wysiądź na przystanku Westkreuz lub Messe Süd.

Pociągiem

Stacja Zoologischer Garten, Charlottenburg, Ostbahnhof lub Lichtenberg
• Linia S3, S5, S75 w kierunku Westkreuz / Olympiastadion / Spandau, wysiądż na przystanku Westkreuz lub Messe Süd

Stacja Schönefeld
• Linia RE7, RB14, S9 w kierunku Ostkreuz, przesiądź się na S3, S5, S75 wysiądż na przystanku Westkreuz lub Messe Süd

Stacja Spandau
• Linia S3 w kierunku Erkner lub S75 w kierunku Wartenberg wysiądź na przystanku Messe Süd

Stacja Potsdam
• Linia S7 w kierunku Ahrensfelde, wysiądź na przystanku Westkreuz

Komunikacją miejską

Linia U2 kierunek Ruhleben, wysiądź na Kaiserdamm
Linia S3, S5 lub S75 - wysiądź na Messe Süd
Linia S41, S42, S46 - wysiądź na Messe Nord / ICC
Linia S41, S42, S46, S5, S7, S3 lub S75 - wysiądź na Westkreuz
Linia X34, X49, 104, 139, 149, 218 - wysiądź na Messedamm / ZOB / ICC

Przydadzą Ci się przewodniki po Berlinie:

Berlin PrzewodnikHotele w Berlinie

Jeśli wybierasz się na dłużej, sprawdź najtańsze oferty na hotele w Berlinie:
Wybierasz się na targi? Berlin znasz doskonale? Napisz dla mnie relację - z chęcią ją opublikuję!Poradnik: Wakacje 2014
Rozmówki Polsko-Niemieckie1 komentarz:

YouGO! pisze...

Bez wątpienia to jedna z branżowych imprez, na które należy pojechać.