tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

środa, 12 lutego 2014

Åre, Szwecja: Jazda Porsche po lodzie


Podczas wizyty w Szwecji i zwiedzania Sztokholmu, można wyskoczyć też na nieco bardziej ekstrawagancką wyprawę. Dla fanów motoryzacji nie lada gratką w zimie jest możliwość pojeżdżenia samochodem po lodzie na jednym ze zmrożonych jezior. Wśród miejsc, gdzie przygotowano najlepiej taką atrakcję, wymienia się Åre w Szwecji (to także duży kurort narciarski). Porsche Ice Driving jest szybkie i mrożące krew w żyłach. To okazja do poznania zachowania samochodu na śliskiej nawierzchni oraz podziwiania zimowego krajobrazu Skandynawii.

Are w Szwecji

BELOW ZERO, poprzednio znane pod nazwą Norway Ice Driving (Norweska Jazda po Lodzie), oferuje różne formy rozrywki wynikające z połączenia auta i lodu. Główną atrakcją jest kierowanie Porsche 911 o mocy 300 koni mechanicznych po zlodowaciałym zbiorniku wodnym. Jezioro pod Åre leży 6 kilometrów od Kall w Szwecji. Co roku zamarza między grudniem i marcem na bezpieczną głębokość. Na tyle, aby móc szaleć po jego lodowej tafli. Pokrywa je gruba warstwa śniegu, dzięki czemu można wyrzeźbić w nim tory wyścigowe różnej trudności. Trasa tego nietypowego toru wyścigowego wytyczona jest przez lodowe barierki. Naukę jazdy w takich warunkach prowadzą mistrzowie kierownicy. Można nauczyć się od nich wielu tricków oraz kilku prostych zasad, które przydać się mogą na śliskich drogach.

Z pewnością nie jest to rozrywka dla każdego - zarówno ze względu na zasobność portfela, jak i poziom adrenaliny. Dla tych jednak, którzy chcą przeżyć niezwykły dzień, podaję kontakt z firmą organizującą przejazdy po lodzie:
tel. +44 (0) 1295 750 514
info@belowzeroicedriving.com
belowzeroicedriving.com/the-lake/

Szwecja Are

Mapa Are (Szwecja)

Idealnie jest dolecieć do Trondheim Wizzair z Gdańska. Najbliżej miejscowości tanimi liniami Ryanair dolecimy na lotnisko Skellefteå.
Można także dotrzeć do Sztokholmu, gdzie latają samoloty z Polski, a następnie udać się transportem lądowym nad jezioro w Åre. Można też polecieć tradycyjnymi liniami SAS z lotniska Stockholm Arlanda.
Da się też dotrzeć do Trondheim przez Oslo (dwie godziny autem) lub Östersund przez Sztokholm (to ostatnie bliższe Åre - godzinę samochodem). Z obu da się łatwo dojechać przez skandynawską piękną wieś. Można wynająć samochód na lotnisku, a jeśli spieszy Ci się i masz sporo gotówki, może być zorganizowany dla Ciebie transfer helikopterem.Lotnisko Trondheim (Norwegia)
Punkt docelowy dla lotów Wizzair z Gdańska.


Lotnisko Skellefteå (Szwecja)
Docierają tu samoloty z Barcelony Girona i Londynu Stansted. Mapka tego portu lotniczego poniżej.

Brak komentarzy: