tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

niedziela, 23 lutego 2014

Jazda na łyżwach - region Oppland, Norwegia


Gdy mróz w Norwegii jest naprawdę silny, jeziora zamarzają i można po nich jeździć na łyżwach. Nim wkroczymy na lód, należy poszukać bezpiecznego miejsca - najlepiej spytać miejscowych oraz zasięgnąć porady organizacji turystycznej. Ja znalazłem informację, że popularną miejscówką na "lake skating" są jeziora w regionie Oppland.
Najbliżej tego okręgu Norwegii dolecimy lotami tanich linii Ryanair do Oslo (lotniska Rygge i Torp) oraz Wizzair (Oslo Torp) - z wielu miast Polski.

Jazda na łyżwach w Oppland na zdjęciach:

Norwegia Łyżwy

Oppland NorwegiaMapa Oppland, Norwegia


Oczywiście to nie jedyne miejsce w Skandynawii, gdzie można jeździć na łyżwach po zlodowaconym jeziorze. Niektórzy twierdzą, że dobrze jeździ im się także po Oslofjord, w centrum stolicy Norwegii. Jednak okręg Oppland słynie ze sportów zimowych i jest niedaleko Oslo, dlatego warto tutaj zajrzeć srogą zimą. Za główne miasto regionu uchodzi Lillehammer, a ważne są też Gjøvik i Otta. Powierzchnia Oppland to 25 192 km kwadratowych. Mieszka tu około dwustu tysięcy osób. To właśnie w Oppland są dwie najwyższe góry Norwegii: Galdhøpiggen (2469 m n.p.m.) i Glittertind (2452 m n.p.m.). W Beitostølen znajduje się duży ośrodek zimowych sportów.Co Ty polecisz w Norwegii? Napisz!

Brak komentarzy: