tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

poniedziałek, 24 lutego 2014

Hotel na drzewach - Treehotel [Harads, Szwecja]


Treehotel to hotel podczepiony nad powierzchnią ziemi między drzewami w dziewiczym szwedzkim lesie koło miejscowości Harads (gmina Boden).

Hotel Las

Pomysł na Treehotel jest tak prosty, że aż genialny. W niezepsutym współczesnością i przemysłem lesie powstało kilka pokoi hotelowych, które umiejscowione są na drzewach. Można dosłownie oderwać się od ziemi, a jednocześnie złączyć się z nią duchowo, poczuć jej moc. Znajdując się parę metrów nad ziemią, pod konarami drzew, można odnowić się, odpocząć i zapomnieć o codzienności. Nie jest to z pewnością relaks tani. Ale jeśli ktoś z Was ma nadmiar złotówek / koron, to czemu nie przeżyć takiego uniesienia?

Treehotel

Britta, była pielęgniarka, i Kent, nauczyciel i przewodnik turystyczny, prowadzą obok konwencjonalny hostel - Brittas. Treehotel powstał właśnie z ich inicjatywy oraz z inspiracji reżysera filmowego Jonasa Selberga Augustséna, który nagrał program dokumentalny Miłośnik drzew (The Tree Lover) o trzech mężczyznach pragnących przybliżyć się do przyrody poprzez budowę domów na drzewach. Hotel zaprojektowali skandynawscy architekci, m.in. Tham & Videgård, Inredningsgruppen & Bertil Harström, Sandell Sandberg. Od 2010 roku działało pięć domków, a docelowo ma być ich do dziesięciu. Dodatkowo dostępna jest sauna dla maksimum 12 osób. Każdy pokój jest inny. Charakter nadaje im odrębny design, wyposażenie, oświetlenie i materiały użyte do budowy i dekoracji. Mają powierzchnię od 15 do 30 m². Największy z pokoi może pomieścić do 4 osób. Projektanci postawili na ekologiczne działanie hotelu, czyli m.in. na zmniejszenie zużycia energii i wody. Pokoje to: The Cabin, The Mirrorcube, The Bird's Nest, UFO, The Blue Cone, Dragonfly. A tak wygląda sauna na drzewie (The Tree Sauna):

Sauna

Hotel leży w Harads, blisko rzeki Lule, około 100 kilometrów od lotniska Luleå. Do tego portu lotniczego docierają m.in. samoloty SAS i Norwegian z Sztokholm-Arlanda. Można też dolecieć tanimi liniami do lotniska Skellefteå (przez Londyn Stansted lub Barcelona Girona) i udać się jeszcze trochę na północ Szwecji. Miasto liczy sobie około 600 mieszkańców, jest restauracja i sklep. Check in odbywa się w pensjonacie Britta, a potem idziemy kawałek do swojego domku na drzewie. Każdy z nich ma widok na malowniczą okolicę doliny rzeki Lule, las oraz przemożną przestrzeń wokół.

Hotel w lesie

Gdzie jest Treehotel? [mapa]

Treehotel / Brittas Pensionat leży przy Edeforsväg 2 A, 960 24 Harads, SzwecjaDojazd z lotniska Luleå (Kallax) zajmuje około godziny. Można zamówić kurs z przewodnikiem, który wprowadzi nas do okolicznych atrakcji turystycznych wzdłuż rzeki i dostarczy praktycznych informacji o regionie. Koszt to ok. 750-900 koron szwedzkich od osoby w zależności od liczebności grupy.
Można dojechać też wypożyczonym autem albo udać się zimą na "Snowmobile safari".
Hotel umożliwia też przelot helikopterem (jest lądowisko), przejazd do hotelu lodowego Icehotel Kiruna, a także pomaga w organizacji lądowania prywatnego odrzutowca na lotnisku.

Zobacz też film o Treehotel
Rezerwacje Treehotel

Pokój hotelowy możesz zarezerwować przez Internet. Przejdź do strony www.hotgo.pl/Hotel/Treehotel.htm >>
Polecamy także:

Przewodnik: Sztokholm
Sztokholm


Podróże na Facebooku - polub mnie!
Promocje turystyczne

Brak komentarzy: