tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

wtorek, 25 lutego 2014

Dune / sand boarding po wydmach Erg Chebbi [Merzouga, Maroko]


Chcesz spróbować jazdy po wydmach na snowboardzie lub nartach? Tanim lotem dotrzyj do Maroko, a potem do miasta Merzouga i pustyni Erg Chebbi (Irk asz-Szabbi).

Sandsurfing

Merzouga to mała wioska w południowo-wschodnim Maroko, około 35 kilometrów od Erfoud i 50 kilometrów od granicy z Algierią. Osada leży w pobliżu Erg Chebbi na Saharze.

Maroko Merzouga

Erg charakteryzuje się lotnymi piaskami oraz występowaniem tzw. piasków zamarłych, czyli pokrytych solną lub wapienną skorupą. Erg bywa też po prostu synonimem do słowa pustynia. Wspomniany Erg Chebbi ze względu na swoją urodę bywa często jednym z punktów wycieczek do Maroko. Legenda mówi, że w porywie gniewu z powodu odmowy schronienia w mieście pewnej kobiety w złym stanie, Bóg zasypał dawne miasto Merzouga potężną burzą piaskową. Od jakiegoś czasu tę okolicę upodobali sobie nie tylko turyści, ale też sportowcy - piaskowi snowboarderzy. Z wydm można zjeżdżać na desce.

Maroko Pustynia

Turyści mogą rezerwować podróże i zjazdy po wydmach (dune boarding) z wyprzedzeniem przez Internet na np. alielcojo.com albo organizować takie wycieczki na miejscu. Działają wypożyczalnie sprzętu "narciarskiego" i snowboardowego, małe biura podróży organizują trekkingi, a także rezerwują noclegi w Merzouga. Do miasta dojedziemy autobusem lub samochodem z Marakeszu.

Do uprawiania sand boardingu potrzebne są wytrzymałe rękawice, dobre gogle na oczy oraz starannie przygotowany sprzęt. Należy wdrapać się na jedną z wyższych wydm i po chwili napawania się widokiem okolicy, ruszyć w dół. Jeśli wzniesienie jest naprawdę wysokie, będziemy mogli poczuć się jak na stoku narciarskim, ale... o tropikalnym klimacie (coś takiego widzieliśmy na igrzyskach w Soczi ;) Należy pamiętać, w związku z wysokimi temperaturami, aby dobrze się przygotować.

Snowboard wydmy

Film z wydmowego snowboardinguMapa Merzouga
Do Merzougi najlepiej dotrzeć z Marakeszu, a do Marakeszu latają tanie linie lotnicze Ryanair - oto mapa połączeń:

Maroko Tanie lotyZainteresują Cię też te posty o podróżach:

Gdzie na Majówkę 2014?


Lista pomysłów na Wakacje 2014

Brak komentarzy: